Dwie torby wypchane po brzegi jedzeniem, kosmetykami i zabawkami – tak zakończyła się „zakupowa” wyprawa 42-letniej kobiety, którą zatrzymali policjanci w Szczecinku. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie był jednorazowy wybryk. Straty idą w tysiące złotych, a sprawa ma swój finał w zarzutach.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 42-letnią mieszkankę powiatu drawskiego podejrzaną o kradzież sklepową. Kobieta została rozpoznana przez pracownika jednego ze sklepów w rejonie dworca kolejowego. Zgłoszenie trafiło do mundurowych błyskawicznie.
Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z trzema torbami wypełnionymi różnego rodzaju artykułami – od spożywczych, przez kosmetyki, po zabawki. Wszystko wskazywało na to, że towar nie został opłacony.
Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Widać na nich, jak kobieta wkłada produkty do torby, a następnie opuszcza sklep bez płacenia. W tym przypadku straty oszacowano na około 865 zł.
Na tym jednak się nie skończyło.
W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że tego samego dnia 42-latka odwiedziła jeszcze jeden sklep w Szczecinku. Tam również doszło do kradzieży – tym razem wartość strat przekroczyła 1700 zł.
Łącznie sklepy oszacowały straty na ponad 2,6 tys. zł. Odzyskany towar wrócił już na półki.
Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy sprawdzają, czy podobnych sytuacji nie było więcej.
– Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – przypomina asp. szt. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.
Sklepowa11:12, 01.05.2026
Prosimy pokazać wyraźne zdjęcia złodziei żeby ustrzec się przed nimi .Rozpoznawanie ich będzie ochroną przed nimi
A16:19, 01.05.2026
Niestety, to większe przestępstwo.
Żenada 19:56, 01.05.2026
5 lat za kradzież zabawek i mydła . 8 lat za zabicie trzyosobowej rodziny i kolesia skazać nie mogą . Porażka . Patolicja niech może sama siebie zacznie łapać na polnej niech staną z rana koło baraków i zobaczą jak ich kumple do komendy 80 km/h walą koło a dzieci idą po chodniku do szkoły . Porażka totalna ... na koniec te samochodziki .
Swojak08:43, 02.05.2026
Masz rację żenada mi z grobu pokradli litery i zdewastowanie wiedzą kto a nie mają dowodów i nie mogą postawić zarzutów to są paranoje i taki chodzi po wolności i dalej będzie robił to co robi czuję się bezkarny
Pozostałe komentarze
Waldemar13:01, 01.05.2026
dz1wka i tyle,inaczej jej nazwać nie można.
g-a 22:06, 02.05.2026
Zajumal Bronek złoty pierścionek z wystawy
Za ten pierścionek posiedzi Bronek do sprawy :-)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz