Policja po raz kolejny wróciła do kontroli stanu technicznego pojazdów i znów wyniki dają do myślenia. Na terenie całego województwa zachodniopomorskiego przeprowadzono kolejną odsłonę działań „Eco-Car”, wymierzonych w auta, które nie spełniają norm technicznych i środowiskowych. W akcję ponownie włączyli się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku, a efekty – podobnie jak miesiąc temu – są niepokojące.
Funkcjonariusze sprawdzali emisję hałasu, poziom spalin, legalność przeróbek konstrukcyjnych oraz zgodność wyposażenia pojazdów z obowiązującymi przepisami. Zakres kontroli był identyczny jak podczas akcji sprzed miesiąca, co pozwala jasno porównać skalę problemu. I niestety – zamiast poprawy, statystyki znów pokazują, że na drogach wciąż porusza się zbyt wiele niesprawnych samochodów.
Tym razem policjanci skontrolowali 86 pojazdów. W trakcie działań ujawniono aż 42 wykroczenia, popełnione przez kierujących zatrzymanych do kontroli. To więcej niż podczas poprzedniej akcji, co tylko potwierdza, że część kierowców nadal lekceważy stan techniczny swoich aut.

Najbardziej wymowna jest liczba zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. W wyniku kontroli policjanci odebrali dokumenty 23 pojazdom, które nie powinny poruszać się po drogach z uwagi na poważne usterki techniczne. Miesiąc temu takich przypadków było mniej, co pokazuje, że problem nie znika, a wręcz się utrwala.
Jak podkreśla sierż. Magdalena Pająk, profilaktyk KPP w Szczecinku, wojewódzkie działania „Eco-Car” mają charakter cykliczny i choć konkretna akcja została zakończona, jej założenia będą kontynuowane w codziennej służbie policjantów ruchu drogowego. Celem jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale również ochrona środowiska i podnoszenie kultury technicznej wśród kierowców.

2026-01-20
Kolejna akcja służb. Kontrole, mandaty, zatrzymania
2026-01-19
Wozy strażackie pod ratuszem. To nie był pożar urzędu
2026-01-16
Stłuczka dwóch aut na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wiśniowej
2026-01-04
Poślizg za poślizgiem. Zima pokazuje kierowcom swoją siłę
2026-01-01
Nowy funkcjonariusz na czterech łapach trafi do Szczecinka
Joozek12:26, 17.01.2026
A burmistrz może ? A telewizory taryfiarzy na tylnych szybach ? A te rażące światła w samochodach ? Jest co robić w naszym ekoSzczecinku
olo12:40, 17.01.2026
Bardzo dobrze panie Józku !
pol12:42, 17.01.2026
Nadmierna emisja hałasu to jest zmora odczuwalna, z tym powinno się walczyć skutecznie !
x18:39, 17.01.2026
kiedy Policja weźmie się za kierowcę bmw jeżdżącego po Trzesiece na ulicy Żeglarskiej z przerobionym układem wydechowym i nadmierną prędkością
Recht 19:37, 17.01.2026
Niech wezmą się za piratów i tak jak ktoś napisał rażące LEDy na taxi...
Pozostałe komentarze
Czak11:47, 17.01.2026
Po chuy mierzycie przepuszczanie światła jak mówicie ze nie moze byc folii na szybie. To jest tak śmieszne.
hak12:39, 17.01.2026
Po chuy piszesz bzdury jak mało który ?!
A w USA nie12:06, 17.01.2026
Ma obowiązkowych przeglądów technicznych i ludzie żyją bez tych waszych zamordystycxnych praktyk i bezsensownej propagandy. Po plandemii nigdy już nie poprawicie zaufania!
Meg 20:31, 18.01.2026
W USA jest akurat najwięcej śmiertelnych wypadków na drogach przeliczając na mieszkańców więc przykład z czapy. No ale jak się gada byle gadać to tak jest….
Czak13:43, 17.01.2026
Bo w rowerze szyb nie przyciemnisz.
x18:41, 17.01.2026
a w twoim pustym co jest przyciemnione wszystko
Wujek 17:38, 17.01.2026
Najpierw niech dadzą ludziom godnie zarobić, obniżcie ceny paliw do takich jak w USA, zadbajcie o jakość dróg, zimą odśnieżajcie na czas, a potem zobaczycie, że stan techniczny aut ulegnie zdecydowanej poprawie!
mech10:47, 18.01.2026
Przegląd techniczny zaliczony?, sprawdzić który to warsztat dopuścił do ruchu- odebrać pozwolenie i w JEDEN ROK sprawa zniknie a tak będą co miesiąc robić akcje i dalej problem pozostanie. Czy to takie trudne🙄
dziury kanałowe14:57, 18.01.2026
i durne progi skutecznie dobijają zwieszenie
Mieszkaniec. 22:24, 18.01.2026
A co z burmistrzem i jego Audi z ciemnymi szybami????
Hoi hoi23:06, 19.01.2026
A kto dał policji uprawnienia do diagnostyki auta ,od tego są odpowiednie syscje i one decydują czy auto może poruszać się po drodze ,a nie zwykły krawężnik
Jsiezniczka23:11, 19.01.2026
××××× fusk
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Plaża nad Trzesieckiem z nowym dzierżawcą.
Dodałabym kietla z zafadą i zabawa letnia iq 20 przekroczy.
Ania
23:26, 2026-04-02
Plaża nad Trzesieckiem z nowym dzierżawcą.
Dajcie tam lejsiuka z lalą dmuchaną,kaless ona z legginsem i kaszaka z vat ą z cukru. I plażing ok. A.I laczka białego z kędziorem podbiją sezonową poprzeczkę.
Plażowicz
22:53, 2026-04-02
Plaża nad Trzesieckiem z nowym dzierżawcą.
Kto jest dzierżawca i kwota za ile
Dr Alban
22:48, 2026-04-02
Policja przejęła 7 kg narkotyków
Jestem pod wrażeniem działan Policji Kryminlanej! Brawo. Jak to sie mówi Jesteście THE BEST. SZCZECINEK DZIĘKUJĘ WAM ZE JESTEŚCIE. Więcej takich akcji.
Katarinla
22:04, 2026-04-02