W czwartkowy wieczór w jednym z mieszkań przy ulicy Kamiennej w Szczecinku interweniowały Straż Pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Dwie kobiety i dziecko trafiły do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, domownicy poczuli się źle podczas kąpieli. Zaniepokojeni objawami wezwali pomoc. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili obecność tlenku węgla w powietrzu. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.
Do zdarzenia mogło dojść w wyniku niesprawności urządzenia grzewczego lub niewłaściwej wentylacji pomieszczenia.
Służby przypominają, że tlenek węgla, zwany czadem, to tzw. cichy zabójca – jest bezwonny i niewidoczny, a jego wdychanie może być śmiertelnie niebezpieczne. Regularne kontrole przewodów wentylacyjnych oraz montaż czujników czadu to najprostszy sposób, by uniknąć tragedii.
2026-06-13
Jechał slalomem główną ulicą miasta. Świadek nie odpuścił
2026-06-09
Rodzinny „biznes” w Barwicach. Tak mieli kraść w sklepie
2026-06-09
Fatalne statystyki długiego weekendu. Wypadki, pijani kierowcy i prędkość
2026-06-06
BARWICE. Pijany 19-latek uderzył autem w budynek
2026-06-05
Pijany uciekał crossem przed policją. Daleko nie zajechał
*%#)!&12:16, 31.10.2025
Za te 700 tys co łysy sprzeniewierzył to ile czujników dla ludzi by było całe miasto by dostało za darmo
Pozostałe komentarze
Trolek10:54, 31.10.2025
Strażacy nie dali czujnika i znowu byśmy mieli sensację. Ale dopiero połowa jesieni i cała zima, więc tylko czekać jak ktoś się przeniesie na łono Abrahama. Oby to nie było dziecko.
AQQ 14:31, 31.10.2025
Wy tu o czujnikach, a należy zadać pytanie co było nie tak? Na 100% kocioł gazowy z otwartą komorą spalania, niedrożny komin i/lub zatkana wentylacja i mieszkanie - termos...
bloki - trumny13:43, 01.11.2025
Znowu blok z wielkiej płyty... Komin zamiast wysysać spaliny, to je zasysa do mieszkania!
Meteokaleson15:48, 01.11.2025
Tak zwana cofka była od zawsze,wiele zależy od pory roku ciśnienia itp itd
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz