1 września to szczególny dzień dla uczniów i ich rodziców – wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci ze Szczecinka prowadzą wzmożone działania w rejonach szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego zależy od odpowiedzialności wszystkich kierowców i pieszych.
Jak podkreśla asp. szt. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku:
1 września to szczególny dzień dla uczniów i ich rodziców. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci prowadzą wzmożone działania w rejonach szkół i przedszkoli, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Mundurowi z ruchu drogowego już od wczesnych godzin porannych pilnują porządku w okolicach placówek oświatowych. Sprawdzają prędkość pojazdów, stan techniczny samochodów i reagują na wszelkie wykroczenia mogące stwarzać zagrożenie. Szczególną uwagę zwracają na przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania prowadzące do szkół.
W działaniach uczestniczą również dzielnicowi, którzy w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” kontrolują stan oznakowania dróg i przejść dla pieszych, a także utrzymują kontakt z dyrektorami szkół i rodzicami. Wszystko po to, aby droga do szkoły była dla dzieci jak najbezpieczniejsza.
- Pierwszy dzień roku szkolnego to nie tylko powrót uczniów do klas, ale także początek policyjnych działań w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
– dodaje asp. szt. Anna Matys.
Policja apeluje do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach szkół i przedszkoli oraz pamiętali, że chwila nieuwagi może kosztować zdrowie lub życie najmłodszych uczestników ruchu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
ROG Szczecinek w Berlinie. Hołd i apel o pamięć
Jaki wstyd dla Polski ....Jaki wstyd dla Szczecinka...Jaki wstyd...
50cent
20:32, 2025-09-01
Zaginął 16-latek ze Szczecinka.
szargany?znam , to trole ze smietnika. a ten caly krzysiu to konfitura.
kkbjvhkb/l.b nv
20:23, 2025-09-01
Zaginął 16-latek ze Szczecinka.
A może to jest wina kuratorów którzy próboja zniszczyć rodzinę ,aby się wykazać że są potrzebni
1980
19:54, 2025-09-01
ROG Szczecinek w Berlinie. Hołd i apel o pamięć
Hańba, że Niemcy wciąż nie oddali nawet zrabowanych dzieł sztuki.
Gość
19:37, 2025-09-01
Zespół iszczecinek.pl [email protected]