Zamknij
REKLAMA

Pijany recydywista uciekał przed policją. Sporo wydmuchał

20:50, 16.05.2022 | źródło: Policja Szczecinek
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Prawie trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie kierowca osobowego renault, który został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Jazda „na podwójnym gazie” była pierwszą nieodpowiedzialną i lekkomyślną decyzją 46–latka, lecz nie ostatnią, która niesie za sobą prawne konsekwencje. Mieszkańcowi powiatu złotowskiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Dyżurny szczecineckiej jednostki został poinformowany o niebezpiecznej jeździe kierującego renault, który jadąc całą szerokością DK20 w pobliżu miejscowości Sitno, stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Szczegółowa i niezwłocznie przekazana wszystkim patrolom informacja doprowadziła do ujawnienia pojazdu na trasie Sitno – Dziki.

- informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej policji.

Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak do zatrzymania się. Ten zignorował je, gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać w kierunku miejscowości Dziki. Ucieczka przed funkcjonariuszami polnymi drogami została udaremnione przez powalone konary drzew.

- Mężczyzna nie widząc szans ucieczki zatrzymał pojazd, zablokował się w samochodzie i odmówił współpracy z funkcjonariuszami. Odwlekanie w czasie konsekwencji prawnych, które i tak w tym przypadku były nieuniknione, zmusiły mundurowych to podjęcia stanowczych działań. Policjanci przy użyciu tonfy wybili szybę i zatrzymali kierującego.

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych obowiązuje go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

46-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kierujące odpowie przed sądem również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

(źródło: Policja Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

XX

2 2

Gdzie takich ludzi rzeźbią?? 07:33, 17.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KnorKnor

0 1

Na ulicy. Inni tacy sami rzeźbią na swoją podobiznę. Jak ktoś *%#)!& i uległy to wchodzi w takie towarzystwa 07:45, 17.05.2022


MOHERMOHER

1 4

A 90% minusów i wpisów pod wypowiedziami MOHERA twierdzą że totalny psychol to mam pocieszenie że nie jestem sam, z łopatą do sklepu, ucieczka po pijaku od straży i wjazd rowerem w auto zaparkowane, 123 km/h w mieście jazda po pijaku i zamykanie się w aucie przed policją i wiele więcej podobnych zdarzeń, Ale jest jedna sprawa ważna że Kamrata Wojciech Jabłonowskiego wypuścili jeszcze czekamy na Marcina i znowu zaczynamy jazdę śmierć wrogom POLSKI Rodacy Kamraci Auuuu nie widać a już słychać 08:17, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%