Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw i nieużytków rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw. W większości przypadków są to jednak celowe podpalenia.
Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego –alarmują strażacy.
Niestety apele strażaków nie pomagają. Każdego dnia szczecineccy strażacy wyjeżdżają od kilku do kilkunastu razy do pożarów traw. Do pożarów dochodzi na terenie całego powiatu. Aby starać się zmniejszyć liczbę tego typu pożarów i podnieść świadomość w zakresie związanych z tym zagrożeń, straż pożarna prowadzi kampanię „Stop pożarom traw”.
– Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Statystyki pokazują, że w 2018 roku doszło do ponad 48 tys. pożarów traw – powiedział Jarosław Zieliński, podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.
Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł. - Jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie życie lub zdrowie ludzkie, można nawet trafić do więzienia na okres od roku do 10 lat
2 0
A co oni maja innego do roboty.... Tylko leżą przez dyżur 24 h....
2 0
Będzie mniej kleszczy :)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz