Zamknij
REKLAMA

Na jeziorze Śmiadowo będzie zakaz używania silników spalinowych

09:11, 20.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko wskazuje na to, że na jeziorze Śmiadowo w gminie Borne Sulinowo będzie obowiązywał zakaz używania silników spalinowych.

Z wnioskiem o wprowadzenie zakazu używania wszelkich jednostek pływających z silnikami spalinowymi na jeziorze Śmiadowo wystąpiła burmistrz Bornego Sulinowa. Gmina na podstawie umowy użyczenia użytkuje jezioro z przeznaczeniem na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i amatorski połów ryb. W tym celu zagospodarowano południowy brzeg jeziora.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy między innymi to, że wprowadzenie zakazu jest uzasadnione koniecznością ograniczenia nadmiernego hałasu w rejonach o szczególnych walorach wypoczynkowych i rekreacyjnych oraz zapewnienia odpowiednich warunków akustycznych na jeziorze i jego obrzeżach.

Zakaz nie będzie obejmował jednostek z silnikami spalinowymi, z których korzystają m.in. policja, straż pożarna i straż rybacka.

Formalnie zakaz musi wprowadzić Rada Powiatu Szczecineckiego, bo to jej kompetencja. Wcześniej w tej sprawie zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. Wszelkie uwagi, zastrzeżenia i opinie będzie można składać w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected] lub tradycyjnej (papierowej) na adres Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie w terminie od 2 września do 23 września br.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PytekPytek

1 1

A kiedy na jeziorze Pile? 15:25, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 xxcc xxcc

2 1

Na Pile mają wprowadzić obowiązkowo w jednostkach pływających takich jak łodzie, jachty motorówki, rowerki wodne obowiązkowo posiadanie silników rakietowych. 15:51, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

małamała

0 0

na Trzesiecko też powinni zakazać, w sezonie bombardują skuterami wodnymi 18:03, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone