Zamknij
REKLAMA

Barbara i Marian Królowie z Barwic odznaczeni. Takie medale otrzymuje się po 50 latach

08:48, 25.10.2019 | Renata Trembowelska / UM Barwice
Skomentuj
UM Barwice
REKLAMA

7 czerwca 2019 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował Barbarę i Mariana Król z Barwic Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 24 października br. uroczystej dekoracji czcigodnych jubilatów dokonał Mariusz Kieling burmistrz Barwic.

 -To niezwykły zaszczyt gościć Państwa, a zarówno mieć zaszczyt dekorować Państwa szczególnym odznaczeniem państwowym. Niech Państwa miłość, zrozumienie i wzajemny szacunek stają się przykładem do naśladowania dla młodych pokoleń, a kolejne lata wspólnego życia upływają w atmosferze rodzinnego ciepła i dobrym zdrowiu.

 - powiedział burmistrz, z dumą i radością dekorując jubilatów medalami.

Państwo Król uroczystość Jubileuszową obchodzili w barwickim urzędzie stanu cywilnego 27 kwietnia br. W liście skierowanym do Jubilatów od Prezydenta RP Andrzeja Dudy czytamy:

Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczypospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. (...) Przeżyte razem lata stanowią świadectwo, iż ten piękny ideał urzeczywistnił się w Państwa życiu. Przykład Państwa wierności danemu słowu jest z pewnością powodem do dumy i radości dla najbliższych i przyjaciół, a dla wielu dowodem na to, że warto do tego ideału dążyć. Proszę wiec przyjąć także ode mnie wyrazy uznania, najserdeczniejsze gratulacje i z serca płynące życzenia kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości.

(Renata Trembowelska / UM Barwice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Szczecinek się kłaniSzczecinek się kłani

2 0

Piękny Jubileusz i naprawdę piękni oboje Jubilaci:). Z przyjemnością przeczytałam informację i z przyjemnością obejrzałam zdjęcie. I miłe słowa pana Burmistrza. Super! Gratulacje! 12:26, 25.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA