Zamknij
REKLAMA

Powiatowe Święto Plonów w Barwicach

09:40, 23.09.2019 | BR
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z tradycją obchody powiatowych dożynek, które odbyły się w Barwicach rozpoczęły się nabożeństwem. Tegoroczna msza święta rozpoczynająca obchody Święta Plonów w Barwicach miała charakter polowy i odbyła się na stadionie miejskim. Piękny korowód dożynkowy rozpoczynali starostowie dożynek państwo Edyta Johannsen i Tadeusz Grosicki, rolnicy z gminy Barwice. Po przejściu korowodu nastąpiło uroczyste przekazanie chleba wypieczonego z mąki, która pochodziła z tegorocznych plonów. Bochenki chleba przekazano włodarzowi naszego powiatu – Krzysztofowi Lisowi oraz burmistrzowi Barwic – Mariuszowi Kielingowi.

Oboje podziękowali wszystkim rolnikom, za trud jaki wkładają w swą pracę. Przypominając tym samym wszystkim zgromadzonym jak ważnym elementem gospodarki jest rolnictwo. Podkreślili również, że to był trudny rok dla rolnictwa ze względu na panującą suszę. Chlebem dzieliła się również Małgorzata Golińska oraz Piotr Zientarski - nasi przedstawiciele w izbach parlamentu.

- Dożynki to czas, kiedy możemy podziękować za plony zebrane podczas tegorocznych żniw. Chylimy wtedy głowy przed wieńcami zgodnie z tradycją prosząc by nie zabrakło ziaren na przyszłe zasiewy i chleb. Pamiętamy podczas tego święta o rolnikach. To dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach pojawia się symbol dostatku i sytości - nasz chleb. – mówił Burmistrz Mariusz Kieling.

Na gości czekały stoiska przy których trudno był się nie zatrzymać, ponieważ uwagę przykuwał zarówno wystrój stoisk jak i kusił zapach wybornych smakołyków. Swoje specjały prezentowali przedstawiciele sołectw ze wszystkich gmin powiatu Szczecineckiego. Delektować się mogli zarówno miłośnicy słodkości jak i fani wytrawnych potraw. Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne z naszych gmin. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów zarówno dla dzieci jak i dorosłych, można było skorzystać także z darmowych warsztatów garncarskich i plecionkarskich. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla gości. Najważniejszymi konkursami były jednak na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, witacz oraz występ artystyczny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone