Zamknij
REKLAMA

SILNOWO. To było święto pieczonego ziemniaka

10:31, 05.09.2019 | BR
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz czwarty na plaży w Silnowie Dolnym odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólne zakończenie lata zorganizowali sołtys Sołectwa Silnowo wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie Silnowo 2020. To cykliczna impreza integracyjna, której ideą jest integracja lokalnej społeczności, wspólne spędzenie czasu oraz dobra zabawa. Nazwa pikniku związana jest z rozpoczynającym się okresem wykopek ziemniaków. W tych okolicach, wielu rolników uprawia ziemniaki na własne potrzeby.

Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekał darmowy poczęstunek w postaci kiełbasek, grochówki, a przede wszystkim ziemniaka, który tego dnia królował na stołach pikniku. Dla ochłody organizatorzy częstowali lodami. Nie zabrakło również ciasta, napojów zimnych i ciepłych oraz słodkości dla dzieci.

Animatorka Monika Firaza z „Animacja – Rekreacja” ze Szczecinka zorganizowała szereg zabaw nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Odbyło się między innymi przeciąganie liny i szukanie ziemniaków w piasku. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, a na nieco starszych strzelnica oraz strefa zabaw. Piękna pogoda pozwoliła na kąpiele w jeziorze. Organizatorzy stworzyli fantastyczną atmosferę. W pikniku, który zakończył się wspólnymi tańcami, brało udział około 250 osób.

Impreza odbyła się przy współudziale osób, którym organizatorzy bardzo dziękują: Dorocie Chrzanowskiej – burmistrz Bornego Sulinowa, Ryszardowi Kolanowskiemu – właściciel Ośrodka Konferencyjno – Wypoczynkowego „Marina”, Leszkowi Olszewskiego – właściciel Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego „Dom nad Jeziorem”, Zarządowi i członkom Koła Łowieckiego „Darzbór” w Szczecinku, Januszowi Balawender – właściciel Zakładu Usług Leśnych Las, Barbarze i Krzysztofowi Kurz – właścicieli sklepu spożywczo – przemysłowego „Klaudia” w Silnowie, Członkom Spółdzielni Socjalnej „Dom i Ogród” w Piławie, Fabianowi Barańskiemu i Annie Lipieckiej – pracownik Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone