Zamknij
REKLAMA

"Mundurowy" Dzień Otwarty

10:40, 29.05.2019 | Andrzej Pastuszek, dyrektor szkoły
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz kolejny Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze przedstawił swoją ofertą edukacyjną dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów na rok szkolny 2019/2020.

Pierwsza część tego dnia miała miejsce w auli szkolnej gdzie dyrektor szkoły przywitał przybyłych uczniów m.in. z Białego Boru, Barwic, Bobolic, Bornego Sulinowa, Czarnego, Darginia, Koszalina, Malechowa, Miastka, Mielna, Okonka, Rzeczenicy, Szczecinka, Turowa, Wierzchowa, Wyczech.

Następnie z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego przedstawiono zasady rekrutacji i przebieg nauczania w poszczególnych typach szkół. Uczniowie klas mundurowych przedstawili krótki pokaz w trakcie którego przyszli absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej zobaczyli, składanie i rozkładanie broni oraz obronę z wykorzystaniem sztuk samoobrony. 

Przedstawiciele Policji zaprezentowali: radiowóz, strój policjanta oddziałów prewencji zabezpieczającego imprezy masowe oraz zorganizowali stoisko promocyjne.

ZORD z Koszalina umożliwił uczniom wypróbowanie  jazdy na „pijanym” rowerze. Młodzież spróbowała swoich sił w slalomie z użyciem alkogogli. 

Studenci wraz z opiekunem z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Koszalina zrobili pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie doskonalili umiejętność udzielania pomocy na fantomach.

Zakład Karny w Starem Bornem zorganizował stoisko promujące służbę więzienną. Obecny był również przewodnik z psem, a także funkcjonariusz z grupy szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych w pełnym ekwipunku.

W trakcie Dnia Otwartego swoje stoisko miała także Wojskowa Komenda Uzupełnień ze Szczecinka, która promowała Wojsko Polskie, służbę wojskową oraz informowała o zasadach naboru do wojska.

Pan Piotr Malik – dostawca umundurowania przedstawił ofertę mundurów oraz wyposażenia osobistego żołnierza. 

Klub strzelecki LOK Bobolice reprezentował pan Zdzisław Kurta, który przedstawił różne rodzaje broni wraz z opisem technicznym.

Przybyli uczniowie i ich rodzice/opiekunowie obejrzeli szkołę i jej wyposażenie oraz m.in. siłownię, internat, strzelnicę (gdzie mogli postrzelać). 

Na zakończenie wszyscy spróbowali smacznej grochówki.

Serdecznie dziękujemy jednostkom patronackim za aktywny udział poprzez zorganizowanie ciekawych pokazów, a młodzieży za zaangażowanie w promowanie szkoły. Wszystkie te działania miały na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2019/2020.

Odwiedzającym naszą szkołę dziękuję za przybycie, dziękuje również osobom zaangażowanym z zewnątrz i ze szkoły.

(Andrzej Pastuszek, dyrektor szkoły)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mozambik Mozambik

0 4

Chyba "nierobowy" , ubierz mundur , zostań nierobem , mentalności ludzi w tym kraju już się nie zmieni . Dodam , że są tacy co chcą "prawdziwej" pracy i wiedzą skąd biorą się pieniądze na ich wypłaty 14:48, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

0 0

kto ci synku bronic być nierobem? ja jestem i mam się calkiem dobrze za twoje podatki. wlasnie szykuje się zaraz na piękne wakacje za twoje podatki. tymczasem 3 maj się i haruj dalej u prywaciarza 10:06, 01.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA