Zamknij
REKLAMA

Miody, ryby i bakalie. Gmina Szczecinek gotowa na święta.

19:04, 18.12.2021 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Tegoroczny Jarmark Świąteczny w Sporem to wynik wspólnej inicjatywy Gminy Szczecinek, wójta Ryszarda Jesionasa oraz Koła Gospodyń Wiejskich Spore Babki. Po raz pierwszy impreza odbyła się w nowym obiekcie, tak zwanym „Moim Ryneczku” i trzeba przyznać – udała się wyśmienicie.

Stoiska uginające się od tradycyjnego jadła i rozmaitych ozdób świątecznych dostępne były dla odwiedzających już o 9 rano. Na kupujących czekały wieńce, wigilijne sianko i cała moc prezentowych inspiracji. Panie ze Stowarzyszenia „Razem dla Szkoły” przygotowały choinkowe ozdoby, stroiki ze świerku i bombek oraz drewniane świeczniki. Częstowały też pysznym ciastem i gorącymi napojami.  Jak zapewniły, ich Stowarzyszenie powstało by wspierać dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku, i to właśnie na ich rzecz przekażą cały dochód uzyskany ze sprzedaży na swoim stoisku.

Poza tym, dominującym motywem na jarmarku okazały się kulinaria. Miody, korzenne pierniki, świeże pieczywo i kilka rodzajów sernika. Przetwory owocowe, krokiety, naleśniki z serem, a także swojski smalec i obowiązkowo – pierogi! Obecny na jarmarku wójt gminy Szczecinek zachwalał aromatyczny barszcz z uszkami oraz finezyjnie ozdobione muffinki.

Gdybyśmy mieli jednak wskazać jeden produkt, który zdominował ofertę handlową w Sporem, byłyby to ryby! Do wyboru, do koloru i w zależności od preferencji smakowych, można było dostać: karpia, amura, tołpygę, pstrągi, węgorze, a nawet imponujących rozmiarów jesiotra. Zarówno świeże, jak wędzone cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kupujących, którzy zgodnie twierdzili, że bez ryb nie wyobrażają sobie wigilijnego posiłku.

Zdążyliście zajrzeć dziś do Sporego i zrobić zakupy?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JoannaJoanna

2 1

Byłam i zakupy zrobiłam. Barszcz faktycznie pycha🙂. 20:55, 18.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwujeObserwuje

5 1

Tych dwóch panów na zdjęciu co tak zaciesza ....to chyba z darmowego barszczyku.🤣🤣 21:50, 18.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%