Zamknij
REKLAMA

Granty Sołeckie dla Gminy Szczecinek

16:51, 03.08.2021 | fot. Sławomir Włodarczyk / Miasto z Wizją
Skomentuj fot. Sławomir Włodarczyk / Miasto z Wizją
REKLAMA

Dziś (wtorek, 3 sierpnia) w Urzędzie Gminy Szczecinek nastąpiło podpisanie umów na przyznanie Grantów Sołeckich. Pomoc finansową w formie grantów otrzymało 8 sołectw z naszego powiatu, po dwa sołectwa z każdej gminy, czyli maksymalnie uprawniona ilość sołectw jakiej można udzielić wsparcie w tym konkursie Pomorza Zachodniego. Umowy parafowali Wicemarszałek Województwa Tomasz Sobieraj i Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

- W tym roku Granty Sołeckie otrzymało 180 samorządów. Pomoc finansowa Urzędu Marszałkowskiego zamknęła się łączną kwotą 1,8 mln zł - powiedział m.in. marszałek Tomasz Sobieraj.

- Nasi mieszkańcy mają mnóstwo bardzo ciekawych pomysłów. Z pewnością nasze wsparcie finansowe przyczyni się do spełnienia ich społecznych ambicji i pragnień.

Od siebie dodajmy, że regulamin konkursu Granty Sołeckie przewiduje, iż z terenu każdej gminy wsparcie może zostać udzielone maksymalnie dwóm sołectwom. Tak też się stało, granty trafią do Sołectwa Dalęcino i Wierzchowo z Gminy Szczecinek, Sołectwa Brzeźnica i Kołtki z Gminy Biały Bór, Sołectwa Chwalimki i Stary Chwalim z Gminy Barwice oraz dwóch sołectw z obszaru Gminy Grzmiąca.

Tegoroczny konkurs skomentował dla nas obecny podczas podpisania umów radny Sejmiku, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, członek kapituły Konkursu Granty Soleckie Jakub Hardie-Douglas.

- Cieszę się, że kolejne środki trafiają do naszych samorządów - podkreśla radny. - Szczególnie w kontekście obszarów wiejskich, takie wsparcie jest szczególnie ważne gdyż pomoże zrealizować małe, lecz niezwykle wyczekiwane projekty, które na co dzień będą służyć mieszkańcom.

- Granty Sołeckie to formuła w której to sami mieszkańcy definiują swoje potrzeby i wskazują cele, na które ma być przyznane wsparcie z kasy województwa. To zdecydowanie najwyższa wartość całego programu. Zainteresowanie grantami jest olbrzymie, co roku jest to kilkaset aplikacji, z których musimy wyłonić 180 laureatów. To pokazuje, że społeczeństwo obywatelskie prężnie rozwija się również na obszarach wiejskich.

- Co roku staramy się, aby tego wsparcia dla naszych gmin było jak najwięcej. Mamy dobrze przygotowane aplikacje, więc jest w czym wybierać. Jestem przekonany, iż w kolejnych latach te środki pomogą zrealizować szereg dalszych ambitnych sołeckich inicjatyw - kończy radny J. Hardie-Douglas.

(fot. Sławomir Włodarczyk / Miasto z Wizją)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Grant Grant

2 3

W końcu coś normalnego w tym powiecie !!!!!!!!!!!!!! 21:14, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%