Zamknij
REKLAMA

Tydzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej w Żółtnicy

10:35, 02.03.2020 | mat.pras.
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 24-28 lutego w Szkole Podstawowej w Żółtnicy trwał Tydzień  Języka  Ojczystego.  Każdego dnia  uczniowie  zmagali się z innymi zadaniami językowym , które przygotowały nauczycielki języka polskiego - Magdalena Jóźwicka i Paulina Niezgoda.

-  Ważne jest, żeby dzieci i młodzież poprawnie mówiły w ojczystym języku. W dzisiejszych czasach wszechobecnych komunikatorów internetowych bardzo łatwo zatracić poprawność językową. Młodzież ulega tej  "modzie" -  używa skrótowców, zapomina o interpunkcji. Tydzień Języka Ojczystego ma za zadanie zwrócić uwagę na ten problem, przybliżyć im język polski i zachęcić do większej dbałości o niego.

- powiedziała Paulina Niezgoda.

- To już kolejna taka akcja w naszej szkole. Tydzień Języka Ojczystego na stałe wszedł już do naszego kalendarza imprez szkolnych.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Sprawdzały siebie nawzajem, pilnowały, żeby ich język był poprawny i bezbłędny.

- dodała Magdalena Jóźwicka

Na zakończenie tygodnia szkołę odwiedził pochodzący ze Szczecinka pisarz, Piotr Rozmus, który przyjechał do szkoły na zaproszenie polonistek. Opowiedział dzieciom o tym, jak pisze swoje książki, skąd czerpie pomysły. Zachęcił dzieci do czytania oraz przypomniał, jak ważne jest poprawne mówienie w języku ojczystym.

(mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%