Zamknij
REKLAMA

Podwójne święto w Omulnej. Jan Gwiazda odebrał odznakę „Zasłużony dla Gminy Szczecinek”

19.39, 16.11.2022 . Aktualizacja: 19.44, 16.11.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

We wtorek (15 listopada) w miejscowości Omulna miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Jan Gwiazda – wiceprzewodniczący Rady Gminy Szczecinek odebrał odznakę „Zasłużony dla Gminy Szczecinek”, a świetlica wiejska o której budowę zabiegał, oficjalnie rozpoczęła działalność.

[FOTORELACJA]6896[/FOTORELACJA]

Od kilku lat Gmina Szczecinek dba by w szczególny sposób wyróżniać osoby, zaangażowane w rozwój i promocję lokalnej społeczności. Jedną z takich osób, jest Jan Gwiazda, którego radni już w lipcu 2020 roku postanowili nagrodzić honorowym tytułem i odznaką „Zasłużony dla Gminy Szczecinek”. Ze względu na utrzymującą się przez ostatnie dwa lata sytuację epidemiczną, uroczystość odbyła się jednak dopiero w miniony wtorek. Co ważne zbiegła się ona terminem z oficjalnym otwarciem świetlicy wiejskiej w Omulnej, czyli inwestycją o której realizację Jan Gwiazda gorąco zabiegał.

Jak zaznaczył Andrzej Usik - przewodniczący Rady Gminy Szczecinek, wyróżnienie jest wyrazem uznania dla postawy i wieloletniej pracy pana Gwiazdy w lokalnym samorządzie. W odczytanym uzasadnieniu mogliśmy usłyszeć:

Pan Jan Gwiazda jest mieszkańcem miejscowości Omulna, przez okres trzydziestu dwóch lat jest również radnym Gminy Szczecinek. Pełnienie roli radnego przez tak długi okres, świadczy o pełnym zaufaniu ze strony mieszkańców dla jego osoby. Pan Jan Gwiazda aktywnie uczestniczy w pracach samorządu lokalnego na rzecz Gminy Szczecinek, gdzie nieustannie cieszy się zaufaniem i uznaniem.  Jako radny pełnił wiele znaczących funkcji w samorządzie gminnym, jako członek Zarządu Gminy, wiceprzewodniczący i radny Gminy. Zasiadał też w licznych komisjach zajmując się różnorodną tematyką społeczno – gospodarczą. Składał wnioski które przyczyniły się do rozwoju Gminy Szczecinek, doprowadził do wzmocnienia pozycji sołectw i sołtysów, jako przedstawicieli najniższego szczebla samorządu lokalnego, był inicjatorem wielu przedsięwzięć inwestycyjnych m.in. powstania świetlicy wiejskiej w Omulnej. Pan Jan Gwiazda jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, działająca i pracującą dla dobra mieszkańców Gminy Szczecinek, zawsze przyjazny drugiemu człowiekowi, pomocny w rozwiązywaniu jego problemów. Jest godnym reprezentantem Gminy Szczecinek jako mieszkaniec i wieloletni radny.

Oficjalnego wręczenia medalu, a także listu gratulacyjnego wraz z bukietem kwiatów, dokonał zastępca wójta Gminy Szczecinek Kazimierz Harasym. Spotkanie zakończyły podziękowania oraz słodki poczęstunek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

GOŚĆ 1GOŚĆ 1

8 2

Odznakę wręczył człowiek, który dla gminy zrobił... NIC! 👎 19:50, 16.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewelina N.Ewelina N.

4 0

Moje gratulacje! 22:15, 16.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krzysztof Małecki Krzysztof Małecki

4 0

Gratuluję Panu Janowi za tyle lat pracy społecznej dla gminy nareszcie został doceniony ! 22:39, 16.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

0 0

Grubasy 19:04, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%