Zamknij
REKLAMA

100 tys. złotych na nowy wóz dla OSP Gwda Wielka

14.51, 18.10.2022 mg Aktualizacja: 08.01, 19.10.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Strażacy aktywnie działający się w Ochotniczej Straży Pożarnej często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia, udzielający pierwszej pomocy lub narażający zdrowie i życie, aby zażegnać niebezpieczeństwo. I choć jednostki te w ostatnich latach otrzymują różnego rodzaju wsparcie, potrzeby wciąż są duże.

Powiat Szczecinecki postanowił wesprzeć strażaków z Gwdy Wielkiej przekazując gminie dotację celową w wysokości 100 tys. złotych z przeznaczeniem właśnie na dofinansowanie OSP. Środki te zostaną przeznaczone na zakup samochodu pożarniczego.

- Do Starostwa Powiatowego w Szczecinku wpłynął wniosek Gminy Szczecinek, z prośbą o przekazanie wsparcia finansowego na zakup ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwdzie Wielkiej – czytamy w uzasadnieniu uchwały. - Mając na uwadze fakt, iż zakup ww. sprzętu przyczyni się do ochrony bezpieczeństwa ratowniczo-gaśniczego a co za tym idzie do ratowania życia ludzkiego i ochrony mienia - zasadne wydaje się zabezpieczenie w budżecie Powiatu środków finansowych na powyższy cel.

Dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł zostanie przekazane dla Gminy Szczecinek, która dokona zakupu sprzętu. Środki pochodzić będą z budżetu powiatu na 2022 rok.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

siepytasiepyta

3 6

Gdzie jest wieś Owda Wielka" 15:16, 18.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Emeryt Emeryt

1 0

W życi o ile wiesz co to jest. 20:13, 18.10.2022


FelekFelek

3 1

A skad wezma reszte ? Przeciez te 100 tys zl to jest pikus a nie dotacja. Przyzwoity woz strazacki, max 5 letni, to jest jakies 500 tys zl wzwyz, zalezy jeszcze od wyposazenia i marki oczywiscie 18:31, 18.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

O właśnie O właśnie

1 0

O to samo chciałem zapytać... 100.000 to chyba na waciki, znaczy opony 19:27, 18.10.2022


InfoInfo

0 0

#ARTYKUŁ #TYLKOuNAS
Dodatkowe środki i rozstrzygnięcie przetargu - wóz dla OSP Gwda Wielka

Ostatni okres był dużym znakiem zapytania dla druhów z OSP Gwda Wielka w gminie Szczecinek. Po sierpniowym otwarciu ofert w czwartym już przetargu na dostawę nowego samochodu dla tejże jednostki okazało się, iż strażakom brakuje kilkaset tysięcy złotych! Na szczęście teraz wszystko stało się jasne. Brakujące środki wyłoży Powiat i Gmina Szczecinek.

W ubiegłym tygodniu, a dokładniej 11 października podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Szczecinek zdecydowano się zwiększyć budżet na zakup ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Gwda Wielka, aż o.... 470 tysięcy! Łącznie na tę inwestycję Gmina Szczecinek wyłoży 720 tysięcy złotych.

Jednak to nie koniec. Po dzisiejszej, również Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu okazało się, że na wymarzony zakup druhów z OSP dołoży się także starostwo w wysokości 100 tysięcy złotych!

- Prośbę tę poparła również wiceminister Małgorzata Golińska, a starosta Krzysztof Lis - jak podkreślał wielokrotnie - jako prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP doskonale rozumie potrzeby strażaków ochotników. Nowy wóz strażacki z pewnością przyczyni się do ochrony bezpieczeństwa ratowniczo-gaśniczego, a co za tym idzie do ratowania życia ludzkiego i ochrony mienia. - dowiadujemy się od rzecznika prasowego starostwa Piotra Rozmusa.

Zatem jaki samochód i kiedy trafi do OSP Gwda Wielka?

Druhowie na razie nie chcą zdradzać dokładnego modelu pojazdu. Wiemy, że zabuduje go firma MotoTruck z Kielc. Posiadać on będzie napęd 4x4 oraz zbiornik wodny o pojemności minimum 5000 litrów. Strażacy dbając o bezpieczeństwo swoje jak i innych kierowców zastrzegli sobie wykonanie specjalnego oświetlenia oraz sygnalizacji dźwiękowej, która sprawi, że podczas dojazdu do zdarzenia będą oni bardziej słyszalni.

Według zapowiedzi wóz do strażnicy wjedzie jeszcze w tym roku. Jego koszt to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych.

Jak podkreśla samorząd oraz jednostka OSP Gwda Wielka nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie minister Małgorzaty Golińskiej, ministra Pawła Szefernakera oraz wicewojewody Tomasza Wójcika. 17:08, 19.10.2022


REKLAMA
0%