Zamknij
REKLAMA

Gmina dofinansuje zabezpieczenie zdegradowanych zabytków

19:53, 18.05.2022 | mg
Skomentuj
REKLAMA

Właściciele budynków znajdujących się na terenie gminy, którzy od jakiegoś czasu przymierzają się do remontu lub obawiają się o stan swojej nieruchomości, teraz mogą ubiegać się o dofinansowanie z kasy gminy na jej zabezpieczenie. Jednak obiekt musi spełniać podstawowy warunek – być zakwalifikowany jako zabytek.

Właśnie ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na sfinansowanie prac zabezpieczających przy zabytkach znajdujących się na terenie gminy Szczecinek. Środki te mają pomóc pokryć nakłady konieczne na tymczasowe zabezpieczenie zabytku przed dalszą degradacją mogącą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia ludzi.

- Gmina Szczecinek może udzielić dotacji celowych na sfinansowanie prac zabezpieczających przy zabytku, które wnioskodawca zamierza wykonać w roku złożenia wniosku o udzielenie dotacji pod warunkiem, że zabytek spełnia łącznie następujące kryteria: znajduje się na obszarze gminy Szczecinek, jest dostępny publicznie, posiada istotne znaczenie historyczne, artystyczne i kulturowe dla mieszkańców – czytamy w ogłoszeniu o naborze wniosku.

Wysokość dotacji może wynieść do 50 % kosztów na sfinansowanie prac zabezpieczających. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy przy ul. Pilskiej do 30 maja br.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%