Zamknij
REKLAMA

Nakrętkowe serce od teraz bije również w Turowie.

17:42, 14.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Piątek (13 maja) okazał się szczęśliwą datą dla miejscowości Turowo, która tego właśnie dnia wzbogaciła się o czerwony pojemnik w kształcie serca, przeznaczony na plastikowe nakrętki. To inicjatywa pani sołtys Justyny Dolat oraz członków stowarzyszenia JustTeam Szczecinek. Projekt nie mógłby jednak zostać zrealizowany bez wsparcia Starostwa Powiatowego, firmy Eko Pom oraz wicestarosty Roberta Fabisiaka i pana Tomasza Wojtasika, którzy sfinansowali przedsięwzięcie.

Dzięki uprzejmości właścicieli, pojemnik stanął na parkingu sklepu Gamma i gotów jest do zapełnienia nakrętkami po napojach, chemii gospodarczej oraz kosmetykach. Dlaczego akurat nakrętki? Bo wykonane są z czystego polimeru PET, który łatwo zmienić w specjalny granulat i przerobić na opakowania, inny rodzaj nakrętek, a nawet rury PCV.

[FOTORELACJA]6606[/FOTORELACJA]

Wielki kosz na nakrętki, to jednak nie tylko dbałość o środowisko naturalne, a przede wszystkim wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku osób potrzebujących. Celem mieszkańców Turowa będzie wsparcie jedenastoletniej mieszkanki sołectwa Julii Pruchniewskiej, która urodziła się z trisomią 21 chromosomu czyli Zespołem Downa. Choć jej rodzice zapewniają, że dziewczynka jest bardzo pogodna, empatyczna i ufna, boryka się także z szeregiem problemów zdrowotnych, jak ogólny niedorozwój intelektualny i fizyczny, obniżenie napięcia mięśniowego czy niedoczynność tarczycy. Środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek pomogą opłacić koszty jej wizyt lekarskich oraz rehabilitacji ruchowej.

Ideą tego przedsięwzięcia jest długofalowa pomoc pod hasłem „Pomaganie przez segregowanie”. Pani sołtys nie wątpi, że mieszkańcy Turowa wspólnie zadbają by „nakrętkowe serce” w Turowie biło mocno.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OlafOlaf

1 0

Na nasze dzieci nakrętki , na ukrów i banderowców miliony 00:09, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%