Zamknij

Gmina Grzmiąca rozmawia o budowie mieszkań z KZN

MS - Zespół iszczecinek.plMS - Zespół iszczecinek.pl 07:38, 20.05.2025 Aktualizacja: 07:45, 20.05.2025
Skomentuj fot. Gmina Grzmiąca fot. Gmina Grzmiąca

Rozmowy o przyszłych inwestycjach mieszkaniowych, wsparciu z Funduszu Dopłat oraz możliwym pozyskaniu gruntów pod budowę mieszkań były głównymi tematami spotkania, które odbyło się 13 maja w Warszawie. Gminę Grzmiąca reprezentowała podczas tych rozmów Aleksandra Lachowska, zastępca wójta gminy.

Spotkanie z Prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości miało charakter roboczy i koncentrowało się na możliwościach współpracy z Spółką SIM KZN Bałtyk, której celem jest budowa dostępnych mieszkań na wynajem dla rodzin i osób o stabilnych dochodach, ale bez zdolności kredytowej do zakupu własnego lokum. SIM to projekt rządowy skierowany do tych, którzy mogą opłacić umiarkowany czynsz, ale są wykluczeni z komercyjnego rynku mieszkaniowego.

Podczas spotkania omawiano nie tylko konkretne plany inwestycyjne na terenie gminy Grzmiąca, ale także rozważano możliwości uzyskania dodatkowych środków na realizację projektów z Funduszu Dopłat. To właśnie z tych środków gminy mogą dofinansować budowę mieszkań społecznych, obniżając koszty inwestycji i tym samym czynsze dla przyszłych najemców.

Jednym z ważnych wątków poruszonych w Warszawie była również kwestia możliwego przejęcia nieruchomości z zasobu KOWR, które potencjalnie mogłyby posłużyć jako tereny pod przyszłe budownictwo mieszkaniowe. Jak podkreślają władze gminy, dostęp do takich działek otwiera nowe perspektywy inwestycyjne, zwłaszcza w kontekście rosnących cen gruntów komercyjnych.

Gmina Grzmiąca aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu zwiększenie dostępności mieszkań dla mieszkańców. Wczorajsze spotkanie stanowiło ważny krok w kierunku dalszego rozwoju lokalnej infrastruktury mieszkaniowej na terenie gminy Grzmiąca.

- podsumowują spotkanie władze gminy.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%