Zamknij
REKLAMA

Mała, ale bardzo ważna inwestycja w gminie Grzmiąca.

09.09, 24.01.2023 mg Aktualizacja: 09.12, 24.01.2023
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

To dobra wiadomość dla mieszkańców Sławna w gminie Grzmiąca. Jeszcze w tym roku ma tam powstać nowa oczyszczalnia ścieków, która poprawi komfort życia lokalnej społeczności. W poniedziałek miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na sfinansowanie budowy. Pieniądze z wojewódzkiej kasy, jakie gmina otrzyma na realizację inwestycji, to 497 tys. 774 zł. Środki te pozyskano w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Swoje podpisy pod stosownym dokumentem złożyli członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski oraz prezes szczecineckiego PWiK Andrzej Wdowiak.

- Potrzeba realizacji tej inwestycji była ogromna, ponieważ to, co w Sławnie pozostało, to tak naprawdę niedokończone sprawy związane z potężną inwestycją modernizacji całej sieci wodno-kanalizacyjnej w ramach tzw. inwestycji Dorzecza Parsęty. Wówczas ta miejscowość poniekąd została pominięta i oczyszczalnia, która obecnie tam się znajduje, jest już w naprawdę fatalnym stanie – mówi wójt Patryk Makowski. - Stąd też ta wspólna decyzja o tym, że ta inwestycja będzie realizowana.

  - Myślę, że to jedna z najważniejszych inwestycji związana z kanalizacją i ochroną środowiska, a przede wszystkim z obsługą mieszkańców i komfortem ich życia. Jest to więc niezwykle potrzebna inwestycja i niezwykle potrzebne pieniądze, które ułatwiają inwestowanie i wykonywanie zadań publicznych. Jeżeli uda się zakończyć tą inwestycję w tym roku, to będzie naprawdę ogromny sukces jeżeli chodzi o terminy.  Rozmawialiśmy o tej inwestycji z prezesem PWiK i cieszę się, że teraz będziemy mogli ją zrealizować.

Jak podkreślił Stanisław Wziątek, władze województwa od długiego czasu starają się pozyskiwać i przekazywać środki na tzw. zielone inwestycje:

 - Zachodniopomorskie to region dbający o czyste środowisko. Tak buduje się partnerstwo. Z jednej strony jest potrzeba społeczna i gospodarz, który tą potrzebę zauważa na swoim terenie, dba o to, aby mieszkańcy mogli żyć w czystym środowisku. Z drugiej strony biznes, ale biznes społecznie spoglądający na potrzeby. I wreszcie partnerstwo związane z możliwością wykorzystania funduszy europejskich.

- To, że jesteśmy we wspólnej Europie, we wspólnym europejskim domu, stwarza nam szanse na pozyskiwanie środków finansowych, na realizację potrzeb rozwojowych naszego regionu. Bardzo się cieszę zwłaszcza z takich inwestycji, które podnoszą komfort funkcjonowania wszystkich naszych mieszkańców – dodaje Stanisław Wziątek.

Planowane zakończenie inwestycji związane z budową oczyszczalni ścieków w Sławnie zaplanowane zostało na drugą połowę tego roku.

 

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%