Zamknij
REKLAMA

Za nami Dni Grzmiącej. Mnóstwo atrakcji

11.26, 03.09.2021 Katarzyna Śmiechowska/Gmina Grzmiąca Aktualizacja: 11.28, 03.09.2021
Skomentuj fot. Katarzyna Śmiechowska
REKLAMA

W minioną sobotę (28 sierpnia br.) świętowaliśmy Dni Grzmiącej. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią tłumy odwiedzających wypełniły stadion sportowy w Grzmiącej.

Wydarzenie oficjalnie otworzył Wójt Patryk Makowski witając mieszkańców i życząc dobrej zabawy. Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec odczytała list Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Golińska. W imieniu Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Haliny Szymańskiej podziękowania dla rolników odczytała Małgorzata Kucharska-Kazirod – Kierownik Bura Powiatowego ARIMR w Szczecinku. Swoją obecnością zaszczycili również poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas oraz burmistrz Tychowa Robert Falana.

Podczas tegorocznych obchodów nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, stoisk z rozmaitymi smakołykami oraz konkursów sołeckich.

Wydarzenie uświetniły taniec Jerusalema dzieci z Zespołu Szkół w Grzmiącej pod przewodnictwem Pani Bożena Górka. Jedną z przygotowanych atrakcji cieszącą się uznaniem okazał się Festiwal Baniek Mydlanych - zabawy z animatorami, bańkowe pokazy, zamykanie w bańce i tysiące małych baniek okazało się ciekawą propozycją. Kolejny raz, ale w nieco innej odsłonie, na murawie boiska zawitały proszki Holi - cykliczne wyrzuty kolorowego pyłu przeplatały się tam na zmianę z bańkami. Na dzieci czekały również cztery dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa oraz stoiska z tatuażami, warkoczykami i malowaniem twarzy a żywe maskotki - Minionek i Myszka Miki zabawiały nie tylko najmłodszych uczestników imprezy.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się sołectwa z terenu gminy, firmy rolnicze i instytucje pracujące na rzecz rolnictwa. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła konkurs dla rolników z wiedzy o bhp w rolnictwie oraz ufundowała nagrody rzeczowe dla jego laureatów. Nadleśnictwo Czaplinek, Lasy Państwowe przygotowało piłę napędzaną siłą ludzkich mięśni. By odciąć plaster drewna, należało zmobilizować siły i jak najszybciej pedałować na rowerku stacjonarnym! Wszyscy przybyli na imprezę mogli poczęstować się pieczonymi dzikami ufundowanymi i serwowanymi przez Wojskowe Koło Łowickie RYŚ .

Dni Grzmiącej urozmaicił Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta .

Podczas sobotniej imprezy mieszkańcy mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką bez wcześniejszej rejestracji w przygotowanym Punkcie Szczepień a rachmistrz spisowy czekał na mieszańców, którzy dotąd nie znaleźli wolnej chwili by wziąć udział w spisie powszechnym.

Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna , która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. „Pod nóżkę” zagrał Kris Talisman z Zespołem.

(Katarzyna Śmiechowska/Gmina Grzmiąca)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DoraDora

5 1

Supe impreza, oby takich więcej! 17:33, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%