Zamknij
REKLAMA

Ferie ze Świetlicą w Suchej. Nie było czasu na nudę

14:31, 25.02.2020 | br
Skomentuj
REKLAMA

Już od kilku lat śniegu w czasie ferii zimowych jest jak na lekarstwo. Jak w takim razie uatrakcyjnić wolne podczas takiej nijakiej pogody? Co zrobić z dziećmi i młodzieżą, kiedy na dworze plucha i deszcz? Na nudę nie mogli narzekać mali mieszkańcy Suchej, którzy w świetlicy wiejskiej bardzo miło i kreatywnie spędzili feryjny czas.

Od września Świetlicę Wiejską w Suchej prowadzi Katarzyna Kopij - Maślak, która z powodzeniem integruje młodzież. Stara się również do wspólnego spędzania czasu namówić dorosłych mieszkańców Suchej. Dwa tygodnie ferii z mało przyjemną pogodą to prawdziwe wyzwanie. Co zrobić, by młodzież odciągnąć od komputerów i namówić na wyjście z domu do świetlicy? Kasia nie miała z tym większego problemy. Dzieci dużo zobaczyły, wiele się dowiedziały, a przede wszystkim fantastycznie się bawiły.

W czasie ferii zorganizowano w świetlicy bal karnawałowy, ale zanim rozpoczął się bal, ogromną frajdą było przygotowywanie strojów. Każdy uczestnik balu miał niepowtarzalny wykonany własnoręcznie kostium. Dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością, przy okazji zostały odkryte talenty manualne. Dwa dni spotkań feryjnych poświęcone były warsztatom kuchennym. Po pierwsze jak szybko, ładnie i zdrowo przygotować szybki posiłek w postaci kanapki. Kolejne kulinarne warsztaty odbyły się w tłusty czwartek. Tego dnia nie mogło się  obyć bez wspólnego smażenia faworków. W tym dniu młodzieży pomagały zaprzyjaźnione ze świetlicą babcie, które z ogromna przyjemnością wspólnie z dziećmi przygotowywały tradycyjne słodkości.

Mimo braku śniegu nie zabrakło bitwy na śnieżki. I choć temperatura była plusowa, to przez chwilę na placu przy świetlicy zrobiło się biało i zimowo. Uczestników ferii w świetlicy odwiedzili również specjalni goście, którzy dzielili się swoją pasją, którą przekuli w zawód lub niosą pomoc innym  w ramach wolontariatu. Pierwszą z nich była ochotnicza grupa medyczna TADMED ze Szczecinka. Podczas spotkania Ewa Tośko, która jest ratownikiem, przeprowadziła szkolenie na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci szybko mogły przećwiczyć na fantomach. Po tym spotkaniu młodzież z Suchej będzie wiedzieć jak postępować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.  Strażacy ze Szczecinka na spotkanie do Suchej przyjechali wozem strażackim. Wszystkie dzieci zapoznały się z wyposażeniem takiego wozu. Dowiedziały się również jak ciężka i pełna niebezpieczeństw jest praca strażaka. Strażacy podczas spotkania zwrócili uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa i mówili o tym jak się ustrzec zagrożeń oraz jak się zachowywać w niebezpiecznych sytuacjach.

 Ja również miałam okazję spotkać z młodzieżą w świetlicy w suchej podczas ferii. I jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%