Zamknij
REKLAMA

Jasełka w świetlicy w Suchej

07:16, 25.12.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę (21.12) w budynku świetlicy wiejskiej w Suchej, odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców Suchej. Wspólne kolędowanie poprzedziły Jasełka.

- To piękny czas. Tydzień temu piekliśmy i dekorowaliśmy pierniczki z młodzieżą, specjalnie na te okazję. Cieszę się, że świetlica jest pełna mieszkańców i pozytywnej energii. Nasze dzisiejsze spotkanie było wstępem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Myślę, że każdy z nas poczuł tę atmosferę – powiedziała Barbara Lis.

I naprawdę tak było – świątecznie. Przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane i odegrane przez grupę młodych mieszkańców z Suchej pod czujnym okiem Katarzyny Kopij – Maślak. Udział w przedstawieniu brali aktorzy w wieku od 5 do 14 lat. Byli bardzo zaangażowani, grając po dwie role.

Tuż po przedstawieniu odbył się koncert kolęd i pastorałek, również przygotowany przez dzieci. Po części artystycznej, dzieci otrzymały prezent w postaci słodyczy od wójta - Patryka Makowskiego, sołtys Suchej - Kamili Tenderys oraz radnej gminy Grzmiąca -  Magdaleny Strzelec. Wszyscy zaś zostali poczęstowani pysznym ciastem i pierniczkami, które zostały przygotowane przez młodzież. Nie zabrakło również życzeń od wójta.

- Życzę Wam przede wszystkim zgody i spokoju. Aby nadchodzące Święta, wszyscy spędzili w gronie najbliższych. W życiu codziennym, czas musimy dzielić na wiele obowiązków. Oby ten zbliżający się okres, był czasem dla rodziny. – mówił wójt Grzmiącej składając życzenia.

-Dzieci same zdecydowały, aby nasze jasełka były z humorem. Historia dzieje się we współczesnych czasach, ale jest wiele odnośników tradycyjnych.  Najważniejsze jest to, że dzieci bardzo się zaangażowały, a swoją grą aktorską pokazały, że doskonale wiedzą co jest najważniejsze podczas Świat Bożego Narodzenia.

O jasełkach mówili, też młodzi aktorzy:

-  Zależało nam, aby nasze jasełka były wesołe. Bo święta są fajne. Jest Mikołaj z prezentami, spotyka się cała rodzina. – powiedział Michał.

- Uczyliśmy się ról od połowy listopada. To piękne święta, cieszymy się, że nasze jasełka podobały się widzom. W święta poza prezentami ważne jest to, by pamiętać, że Pan Jezus przyszedł na świat – powiedział Seweryn, który grał policjanta.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec KrosinaMieszkaniec Krosina

1 0

Mała wieś a potrafiła coś zrobić.. Brawo ? dla was i włodarzy.. Wesołych świąt ☃️?? 17:26, 26.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%