Zamknij
REKLAMA

Borne Sulinowo. Niepodległość uczcili biegiem ulicznym.

07:47, 12.11.2021 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Już po raz piąty mieszańcy Bornego Sulinowa mieli okazję „na sportowo” celebrować Narodowe Święto Niepodległości. Z pewnością dla wielu fanów biegania była to wymarzona forma wyrażenia uczuć patriotycznych.

Na wydarzenie zaprosili organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bornem Sulinowie we współpracy z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym Taekwondo.

Na starcie biegu pod nazwą „Mila Radości dla Niepodległości” zameldowało się stu dwóch zawodników, którzy specjalnie z okazji Święta Niepodległości zjechali się z całego regionu. Biegowi towarzyszyła wyjątkowa oprawa i niepowtarzalna atmosfera. Wielu uczestników zadbało o symbole patriotyczne na swoich koszulkach lub ozdobiło twarze barwami narodowymi.

[FOTORELACJA]6365[/FOTORELACJA]

Wśród kibiców nie brakowało też biało - czerwonych flag, kotylionów oraz okolicznościowych przypinek. Trasa biegu wynosząca 4,2 kilometra (jedno okrążenie) lub 8,4 kilometra (dwa okrążenia) wiodła głównymi ulicami miasta: Aleją Niepodległości – Wojska Polskiego i Orła Białego.

Choć wydarzenie miało charakter towarzyski i służyć miało przede wszystkim dobrej zabawie, odnotowaliśmy, że zwycięzcami obu biegów zostali reprezentanci Szczecinka. Na trasie długiej najlepszy okazał się Sylwek Szymański, a wśród pań triumfowała Antonina Wirkus. Na dystansie krótkim niepokonani byli Andrzej Kędzierski oraz Małgorzata Szabałowska.

Na najlepszych biegaczy czekały puchary oraz nagrody rzeczowe (bony do sklepu Decathlon oraz specjały z farmy ekologicznej w Juchowie), natomiast na wszystkich uczestników imprezy piękne medale pamiątkowe oraz zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%