Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie będzie mieć windę. Dźwig powstanie na zewnątrz budynku „A”. Oznacza to swobodne przemieszczanie po obiekcie osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja władz powiatu szczecineckiego zostanie wsparta przez Urząd Marszałkowski środkami PFRON.
Projekt obejmuje nie tylko zakup i montaż windy, ale także wykonanie robót budowlanych i montaż instalacji elektrycznych. Dzięki pozytywnym zmianom nastąpi likwidacja barier architektonicznych w budynku „A”. Podopieczni z racji wieku, ograniczonej sprawności ruchowej czy poruszania się na wózkach inwalidzkich, będą mogli swobodniej przemieszczać się po obiekcie.
-Koszt inwestycji oszacowano ponad 550 tys. zł. Urząd Marszałkowski z puli środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy 245 tys. zł. Prace już się rozpoczęły. Zadanie ma zakończyć się do 29 października 2021 roku -mówi Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
DPS w Bornem Sulinowie to jednostka Powiatu Szczecineckiego dla 162 podopiecznych. 110 z nich to osoby z przewlekłymi chorobami somatycznymi, a 52 to osoby w podeszłym wieku. Placówka składa się z trzech wielokondygnacyjnych budynków, pomiędzy którymi przemieszczać się można łącznikiem na poziomie parteru i pierwszego piętra.
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
Papuga wybroni.
Maniek
20:14, 2026-01-13
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
We wszystkich przychodniach do książeczek i kart szczepień są wklejane numery serii szczepionek ze specjalnych naklejek, które producent dołącza w tym celu do każdej ampułkostrzykawki. Przeklejenie trwa sekundę. Nic nie trzeba przepisywać. Lekarz każde wystawienie recepty powinien wpisać do karty pacjenta. W pobliskich aptekach nie sprzedawano tych szczepionek. Nic się w tłumaczeniach oskarżonej nie trzyma kupy.
Gość
18:21, 2026-01-13
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
Plandemii gorsza praktyka miała miejsce i nikt na razie nie poniósł konsekwencji! Goje wystawiały ramionka aż miło, a konta starszym i.mądrzejszym pęczniały i pęczniały🤣!
Podczas
18:14, 2026-01-13
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
Dlaczego jest tak, że my także szczepilismy dziecko w tym czasie w tamtym miejscu - a nie czujemy z żoną nawet minimalnej obawy? Tempo tam bylo zawsze, może i bałagan. Niech ocenia ten, kto się zna. Liczę na to, że są metody badawcze, naukowe, które to mogą zweryfikować. Pomyłka w numerze serii? Napiszcie bez zawahania własny pesel od tyłu w ciagu 7 sekund...
Czas.
17:23, 2026-01-13
0 0
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz