Zamknij
REKLAMA

DPS w Bornem Sulinowie zmienia się na lepsze. Ułatwienia dla podopiecznych placówki

09:30, 23.07.2021 | UMWZ
Skomentuj fot. DPS w Bornem Sulinowie
REKLAMA

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie będzie mieć windę. Dźwig powstanie na zewnątrz budynku „A”. Oznacza to swobodne przemieszczanie po obiekcie osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja władz powiatu szczecineckiego zostanie wsparta przez Urząd Marszałkowski środkami PFRON.

Projekt obejmuje nie tylko zakup i montaż windy, ale także wykonanie robót budowlanych i montaż instalacji elektrycznych. Dzięki pozytywnym zmianom nastąpi likwidacja barier architektonicznych w budynku „A”. Podopieczni z racji wieku, ograniczonej sprawności ruchowej czy poruszania się na wózkach inwalidzkich, będą mogli swobodniej przemieszczać się po obiekcie.

-Koszt inwestycji oszacowano ponad 550 tys. zł. Urząd Marszałkowski z puli środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy 245 tys. zł. Prace już się rozpoczęły. Zadanie ma zakończyć się do 29 października 2021 roku -mówi Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

DPS w Bornem Sulinowie to jednostka Powiatu Szczecineckiego dla 162 podopiecznych. 110 z nich to osoby z przewlekłymi chorobami somatycznymi, a 52 to osoby w podeszłym wieku. Placówka składa się z trzech wielokondygnacyjnych budynków, pomiędzy którymi przemieszczać się można łącznikiem na poziomie parteru i pierwszego piętra.

(UMWZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 0

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 16:37, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%