Powiat Szczecinecki otrzymał finansowe wsparcie w wysokości 245 tys. zł od samorządu województwa zachodniopomorskiego, który dysponuje środkami z PFRON, na budowę nowego szybu windowego w borneńskim DPS. Ponadto samorząd powiatowy pozyskał prawie 32 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na utworzenie na terenie placówki małego parku sensorycznego.
Nowy szyb windowy zostanie wybudowany w budynku C, dzięki czemu pensjonariusze poruszający się na wózkach, będą mogli bez problemu przemieścić się z poziomu parteru na wyższe kondygnacje budynku. To istotna inwestycja, również w pespektywie remontu byłego ośrodka szkoleniowego znajdującego się na poddaszu placówki, który Powiat Szczecinecki zamierza zrealizować w przyszłym roku.
Z kolei w ramach zadnia „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez utworzenie małego parku sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie” zostaną zakupione i zamontowane urządzenia muzyczne tj.: akadinda – instrument wzorowany na ksylofonie Capella - ksylofon oraz handpipes - instrument z rodziny aerofonów. Ponadto w placówce pojawią się tablice edukacyjno-sensoryczne, a także różnego rodzaju dzwonki, ozdoby świetlne, rzeźby wiatrowe i solarne oraz kaskada Neptuna, czyli fontanna składająca się z kilku kaskadowo umieszczonych na stelażu ceramicznych naczyń.
Tu powstanie nowe osiedle SIM
W końcu te ohydne krzaczory znikną
Heh
15:43, 2025-09-16
Tu powstanie nowe osiedle SIM
Tego laskiem nie można nazywać , to było miejsce do biesiady dla okolicznych pijaczków oraz wysypiskiem śmieci i starych niepotrzebnych gratów , rosną tu same topole drewno do niczego się nie nadaje. Wszystko jest teraz mielone , gałęzie jak również kłody i wywożone tirami🙂👍
Kołobrzeska
15:38, 2025-09-16
Tu powstanie nowe osiedle SIM
Drzewo na sprzedaz macie ?
Xxxx
15:20, 2025-09-16
Tu powstanie nowe osiedle SIM
Lasek likwidują a na baraki kiedy przyjdzie pora?
xyz
14:49, 2025-09-16
1 2
Tak trzymać Panie WiceStarosto! Pańskie oko konia tuczy , powiada przysłowie - modelowe współdziałanie i szacunek dla tych najbardziej potrzebujących. Szacunek do nich to nasze świadectwo człowieczeństwa .
0 0
O SBek z Silnowa znowu wrócił z wiadrem wazeliny. Nawilżanie trzeba mieć we krwi, kiedyś komunistom teraz pisopatom. Trzeba nawilżać, córkom trzeba robotę załatwić, na Gośkę mozna liczyć ma wprawę robotę bratu załatwiła i sama też doi
0 0
Skamleliście, składając błagalne gesty, żenujące poniżanie a teraz tylko plucie- oto zabugowska kultura i wdzięczność ! Dbaj o starą to rogi będą krótsze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz