Zamknij
REKLAMA

Rolnicy z parafii w Łubowie dziękują za zbiory

20:30, 28.09.2020 | Agnieszka Kwiatkowska / Sołtys Wsi Łubowo
Skomentuj fot. Magdalena Haas
REKLAMA

Mimo deszczowej pogody w niedzielę 27 września br. w Łubowie odbyło się symboliczne zakończenie żniw.

O godzinie 12:00 proboszcz parafii pw. WNMP w Łubowie ksiądz Piotr Flis odprawił dziękczynną Mszę Świętą, na której dziękował za tegoroczne zbiory. Msza rozpoczęła się uroczystym wniesieniem chlebów przez sołtysów sołectw, które przynależą do łubowskiej parafii (sołectwa: Łubowo, Nobliny, Ostroróg, Liszkowo, Starowice i Rakowo). Na koniec Mszy ksiądz poświecił chleby i symboliczny wieniec dożynkowy przygotowany przez Sołectwo Łubowo wspólnie z mieszkańcami Łubowa, który pięknie zdobił kościół. Po Mszy sołtysi wsi podzielili chleby i poczęstowali nimi przybyłych na tę uroczystość wszystkich gości. Wśród gości swoją obecnością zaszczyciła burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, sekretarz gminy Beata Czarnecka-Herbaczewska, przewodniczący Rady Gminy Mariusz Gorgol i radne gminy Joanna Grosicka, Anetta Chołody i Marzena Gąsienica.

Przy wyjściu z kościoła można było nabyć „cegiełkę” – obrazek z modlitwą do świętych naszych patronów.  Zebrane ofiary zostaną przekazane do szczecineckiego hospicjum.

Po Mszy Świętej sołectwa zaprosiły wszystkich na poczęstunek. Nie brakowało pierogów, które przygotowały panie z Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działającego w Łubowie, grochówki przygotowanej przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie, chleba ze smalcem przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łubowie oraz ciast przygotowanych przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Łubowie.

Można było także nabyć produkty „Spiżarni Łubowskiej”, które przygotowały panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Łubowie. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Łubowie i Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie przygotowały dla dzieci małą niespodziankę w postaci soczków, ciasteczek i baniek mydlanych. Czas umiliła Orkiestra Dęta 50+ ze Szczecinka i śpiew Zespołu „Jarzębiny” z Jelenia.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowaniach do obchodów uroczystości dożynkowych,  a wszystkim gościom za przybycie.

(Agnieszka Kwiatkowska / Sołtys Wsi Łubowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

DxBDxB

7 2

Łubowo, ktora to dzielnica miasta bo nie orientuje się??? 21:31, 28.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzkodaSzkoda

8 3

TRZEBA BYŁO WCZESNIEJ ZAPRASZAĆ, BYM PRZYJECHAŁ...LUBIE DOŻYNKI I WIEJSKIE DZIEWCZYNKI 21:45, 28.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rolasrolas

7 1

przecież to była namiastka dożynek . tytuł niestety mówi o podziękowaniach .
rolników już nie ma są milionerzy którym rolnicy uprawiają ziemię żeby otrzymać doplaty . 21:49, 28.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krskrs

1 0

ta informacja zmienila moje zycie na lepsze 09:00, 30.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%