fot. Google Maps / Planowana przebudowa ul. Jana Brzechwy w Bornem Sulinowie – duże zmiany drogowe.
Gmina Borne Sulinowo szykuje się do jednego z ważniejszych remontów drogowych w najbliższych miesiącach. Modernizację przejdzie ulica Jana Brzechwy, czyli ponad 600-metrowy odcinek drogi. To inwestycja, która od dawna była wyczekiwana przez mieszkańców, bo stan nawierzchni i infrastruktury od lat pozostawiał tam sporo do życzenia.
Początek modernizowanego fragmentu znajduje się na skrzyżowaniu z Aleją Niepodległości, a koniec przy ulicy Marii Konopnickiej. Zakres zaplanowanych prac jest szeroki. Obejmuje nową jezdnię, przebudowane zjazdy, chodniki, miejsca postojowe oraz elementy skrzyżowań. W ramach projektu pojawi się także kilka progów zwalniających, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i uspokoić ruch.
W związku z przebudową konieczna będzie również wycinka 36 drzew oraz karczowanie pni. Gmina podkreśla, że to niezbędne, by wykonać nową infrastrukturę podziemną i chodniki, a po zakończeniu prac teren ma zostać uporządkowany i ponownie zagospodarowany. Duży zakres robót obejmuje także system odwodnienia.
Remont nie ominie również oświetlenia. Zdemontowane zostaną 27 stare słupy, które zastąpią nowe lampy LED, dające lepszą widoczność i niższe koszty eksploatacji.
Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, czyli po 8 grudnia. Jeśli procedury przebiegną bez opóźnień, roboty ruszą na przełomie roku i potrwają kilka miesięcy. Mieszkańcy powinni przygotować się na czasowe utrudnienia, ale finalny efekt ma znacząco odmienić wygląd i funkcjonalność ulicy Brzechwy.
Kultowy sklep na Zachodzi przechodzi metamorfozę.
Nie sztuka przejąć wiejskie przychodnie lub naotwierać. Jeszcze tam trzeba personel posadzic, a z tym najwiekszy problem. Czy nfz czasem kontroluje wlasciciela?
Gośc
20:04, 2026-01-11
Rząd uderzy w Temu i Shein. Szykuje nowy podatek
chce kupować jak najtaniej to chyba normalne
Każdy
13:45, 2026-01-11
Kultowy sklep na Zachodzi przechodzi metamorfozę.
Żeby leczyć umieli to spoko.Daleko im do specjalistów. Dużo ludzi jeździ do Koszalina A że szpitala wysyłają po innych miejscowościach bo wyleczy nie potrafią A tu ni hu hu. W naszym mieście liczy się polityka. Także kasę będą bili nic więcej. Nie wiem kto im dał papier żeby leczyć. Może za ćwiartkę.
Rokefeler
11:15, 2026-01-11
Zderzenie volkswagenów pod Szczecinkiem
Nie rozumiem zima zimą tu może doszło do tragicznego jakiegoś zdarzenia przy rozsądnej jeździe ale prosimy jako mieszkańcy barwić takie czarne Audi tak jeździ po Barwicach nie daj Bóg co wyskoczy i na rondzie nawracaj z powrotem i z powrotem to *%#)!& są takich karać zamykać
Swojak
10:39, 2026-01-11
5 1
Miasto emerytów i rencistów bez szans na rozwój i lepszą przyszłość dla młodych. Jak żyć nie mając rodziny lub zaprzyjaźnionych decydentów lokalnych? Co się zmieniło przez ostatnie 7 lat w Bornem? Regularnie zmienia się pensja pani Doroty Ch. Radni zwiększają pensję no i ciągle mało, za mało. Premier RP zarabia mniej od tej pani, ale kogo to obchodzi? Radni za podnoszenie rąk dostają swoje. 13 głuchych dostało funkcje,komisję etc. więc ręką rękę myje. Dla całej tej grupy trzymającej koryto najważniejsze coś sobie załatwić, podzielić działki rolne pod Jeleniem, gdzie wcześniej rosły, orzechy, jabłonie tylko dla dopłat. Ciekawa osoba była w przeszłości właścicielem tych działek, tak się robi po cichu pieniądze. Interesujące są proponowane zmiany planów zagospodarowania nad jeziorami i nie tylko, ciekawe grunty i właściciele gruntów i słupy jako właściciele. Po zmianach wartość gruntów wystrzeli kilkaset procent. Wszystko w białych rękawiczkach, przecież to radni , którzy są ciemni jak tabaka w rogu podnoszą ochoczo ręce co zaproponuje szefowa urzędu i jej zastępca. Dla malkontentów by wyciszyć miejscowych zrobi się jakaś uliczkę raz na kilka lat i czyż nie jest pięknie? Czas dać czerwoną kartkę nauczycielce, niech idzie na emeryturę, którą bezwstydnie pobiera, a ją i jej klakierów odwołać na wiosnę w referendum. Męża odwołała z funkcji rada gminy, ją odwołają mieszkańcy. Pogonimy to towarzystwo.....
4 0
Co zmienić? Zmiana ulicy to kosmetyka, trzeba zmienić władze i radnych, przewietrzyć urząd i rodzinne układy!!!