Zamknij
REKLAMA

Łubowo zaprosiło na piknik, by połączyć przeszłość z teraźniejszością.

07:32, 27.06.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Zaledwie dzień wcześniej na podsumowanie projektu w ramach konkursu grantowego Fundacji Orlen pod nazwą „Moje miejsce na ziemi” zaprosił Radacz, a w niedzielę (26.06) wynikami swojej pracy postanowiło pochwalić się Łubowo.

Projekt pod nazwą „Ocaleni od zapomnienia – o historii społeczności Łubowa” zakładał udokumentowanie historii mieszkańców Łubowa, którzy zasiedlili miejscowość po 1945 roku. Był to ukłon w stronę pierwszych polskich osadników na tych ziemiach, upamiętnienie ich działalności na rzecz pomnażania dobra wspólnego oraz danie świadectwa o ich życiu i codziennej pracy. Wśród zgromadzonych materiałów i wspomnień udało się wyodrębnić informacje na temat Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie, Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł”, zespołu „Łubowianki”, miejscowej biblioteki czy kina objazdowego. Wszystkie te wiadomości wraz ze zdjęciami przekazanymi przez mieszkańców, zostały zaprezentowane na pięciu tablicach informacyjnych, ustawionych obok placu zabaw.

[FOTORELACJA]6685[/FOTORELACJA]

Nie samymi wspomnieniami żyli jednak tego dnia mieszkańcy Łubowa. Koło Gospodyń Wiejskich we współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Bornego Sulinowa, zaprosiło na rodzinny festyn „Powitanie lata”, w ramach którego każdy z gości mógł liczyć na pyszny poczęstunek, szklankę chłodnej lemoniady oraz porcję dobrej muzyki w wykonaniu zespołu La Bazuna oraz Dominiki Płaszczyńskiej. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach wikliniarskich pod okiem prawdziwego mistrza –Andrzeja Dąbrowskiego, tańczyli do ulubionych przebojów i szaleli na dmuchanym zamku.

Największym hitem spotkania były jednak alpaki, które przywędrowały aż z Chłopowa, gdzie na co dzień zamieszkują w „Agroturystyce na krańcu świata”. Zwierzątka odwzajemniały liczne czułości, chętnie korzystały z poczęstunku marchewką i cierpliwie pozowały do wielu pamiątkowych fotografii, nie tylko z maluchami.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%