Zamknij
REKLAMA

Barwice z logiem Szwajcarii Połczyńskiej. To nowa marka na Pomorzu Zachodnim

12.26, 10.10.2022 źródło: UM Barwice Aktualizacja: 12.27, 10.10.2022
Skomentuj fot. UM Barwice
REKLAMA

W minionym tygodniu zastępca burmistrza Barwic Robert Zborowski uczestniczył w spotkaniu, które odbyło się w Rusinowie (gmina Świdwin) dotyczącym tworzenia marki pod nazwą Szwajcaria Połczyńska. Podczas spotkania podpisano szczegółowe umowy o współpracy oraz powołano Ambasadora Szwajcarii Połczyńskiej – wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Annę Bańkowską.

To kolejny krok, po podpisanych w sierpniu br. w Złocieńcu listów intencyjnych. Obecnie skonkretyzowane zostały zasady współpracy. Od teraz Burmistrz każdej z pięciu gmin tworzących mikroregion będzie mógł osobiście udzielać nieodpłatnej zgody na korzystanie z logo przez przedsiębiorców.

Ich wsparcie jest jednym z celów powstania marki. Każdy bowiem produkt oznakowany logo zwielokrotni przekaz i spowoduje zwiększenie zainteresowania marką w województwie, a nawet w kraju.

W ten sposób każdy używający logo wesprze pozostałych, a także włączy się do promocji swojego regionu.

Strony umowy zobowiązały się do współpracy w zakresie promocji i rozwoju mikroregionu „Szwajcaria Połczyńska”, rozumianego jako obszar na terenie gminy Połczyn-Zdrój, gminy Złocieniec, gminy wiejskiej Świdwin, gminy Barwice i gminy Czaplinek.

Współpraca odbywać się będzie na płaszczyznach służących m.in. rozwojowi gospodarczemu, rozwojowi turystyki, kultury i promocji.

W szczególności polegać będzie na staraniach o upowszechnianie logo regionu Szwajcarii Połczyńskiej na produktach regionalnych, w tym produktach spożywczych, a także popularyzacji wiedzy o Szwajcarii Połczyńskiej m.in. na stronach internetowych gmin oraz ich wydawnictwach promocyjnych. Oznakowane logo zostaną także siedziby urzędów i inne miejsca w przestrzeni publicznej, zaś gminy będą zachęcać do jego stosowania przedsiębiorców na własnym terenie.

Logo „Szwajcarii Połczyńskiej” zostało umieszczone już na budynku Urzędu Miejskiego w Barwicach. To pierwszy krok do popularyzacji marki Szwajcaria Połczyńska na terenie gminy Barwice.

(źródło: UM Barwice)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

RusinRusin

1 1

Ja bym zmienił na Czarnogrod zachodniopomorski, ładniej brzmi i tak jakoś chyba bliżej obywatelowi 14:35, 10.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarwiczaninBarwiczanin

1 1

A co z waluta? Zostanie zloty czy bedzie frank szwajcarski? 18:00, 10.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UlaUla

2 0

Znak Szwajcarii jest zastrzeżony!!! Ktoś zapłaci niezłe odszkodowanie!!! 10:17, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

łośłoś

0 0

ale gówno 12:06, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToNiCToNiC

0 1

Do redakcji: w tytule należałoby raczej napisać "Barwice z logo...". Odmiana rzeczownika "logo" dopuszczalna jest w mowie potocznej. Poddaję pod rozwagę. Pozdrawiam serdecznie. 14:56, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%