Zamknij
REKLAMA

Grzmiąca i Rakowo mają szansę zostać najpiękniejszymi wsiami w województwie

06.23, 08.09.2022 .
Skomentuj fot. Gmina Grzmiąca
REKLAMA

Czy Grzmiąca i Rakowo zostaną najpiękniejszymi wsiami w województwie zachodniopomorskim? Szanse są duże, bo oba sołectwa zakwalifikowały się so finałowej 10 konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Konkurs „Piękna Zachodniopomorska Wieś” w tym roku organizowany jest już po raz czwarty. Głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności zachodniopomorskich wsi i poprawy jakości życia jej mieszkańców.

Zadaniem zgłoszonego do konkursu sołectwa było przedstawienie inicjatyw i przemian wpływających na stan i utrzymanie obiektów publicznych i ich otoczenia w tym służących lokalnej społeczności, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego, funkcjonowaniem małej architektury urządzeń publicznych, ład przestrzenny na terenach prywatnych i aktywizację mieszkańców i ocena zaangażowania lokalnej społeczności.  Istotne były również inicjatywy prospołeczne, organizacja wydarzeń kulturalnych, edukacja w sołectwie, wykorzystanie lokalnego potencjału gospodarczego oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

- W tym roku postanowiłem zgłosić Sołectwo Grzmiąca do konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś”. Miło mi poinformować, że kapitula konkursu doceniła nasze wspólne wysiłki i zakwalifikowała  sołectwo Grzmiąca do finałowej 10 co już jest ogromnym wyróżnieniem na tle całego województwa… a nadal walczymy o miejsce na podium.

- napisał w mediach społecznościowych Patryk Makowski, wójt gminy Grzmiąca.

Konkurs ruszył jeszcze wiosną tego roku. Grzmiąca podobnie jak Rakowo po dwóch etapach oceny zgłoszenia przeszła do ścisłego finału, w którym znajduje się 8 innych wsi z naszego województwa. Teraz Kapituła konkursu odwiedzi każdą wioskę i przeprowadzi wizję lokalną po czym podejmie decyzję o przyznaniu nagrody.

Nagrodami w konkursie są nagrody pieniężne za zajęcie odpowiednio: - I miejsca  - 40 000 zł, II miejsca  - 30 000 zł, III miejsca  - 20 000 zł, wyróżnienia  - 10 000 zł.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

obserwatorobserwator

12 1

Grzmiąca najpiękniejsza??? Uchowaj Boże 14:06, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

6 1

Ciekawe z której strony najpiękniejsza? Niech Kapituła konkursu przejdzie się ul. kolejową a zwłaszcza między nr. 13 i bardziej przyjrzy się tym krzakom i co za tymi krzakami się dzieje, wtedy pewnie będzie nie w pierwszej dziesiątce a na ostatnim miejscu 15:10, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BetaBeta

1 4

Najlepiej tylko narzeka i nic nie robi. Czy mieszkańcy aż tak dbają o swoją wieś najpierw patrzcie na siebie a później na rządzących!!! 17:46, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BetaBeta

1 4

Bo jakoś rąk do pracy nie ma, dobrze że jest Pani sołtys, bo nikt by nic nie robił a po drugi skoro zauważyłaś krzaki to daj coś od sieie🙂🙂 17:54, 08.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

@Beta przede wszystkim nie 'zauważyłaś' tylko zauważyłeś! Krzaki rosną na działce gminnej więc nie mogę nic z tym zrobić a za krzakami jest jeszcze większy syf i tym bardziej nie mam na to wpływu 18:07, 08.09.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%