Zamknij
REKLAMA

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE startuje z nowym konkursem grantowym dla lokalnych społeczności

13:11, 11.02.2021 | materiał prasowy
Skomentuj fot. materiał prasowy
REKLAMA

Od 1 lutego stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości wokół Żwirowni Lafarge w Sępólnie Wielkim mogą zgłaszać propozycje projektów do nowej edycji konkursu grantowego „Wspólnie dla Regionu”, organizowanego przez Fundację Lafarge WSPÓLNIE. Inicjatywy, które popularyzują ochronę środowiska, profilaktykę zdrowotną lub tworzą przyjazną wspólną przestrzeń dla mieszkańców można zgłaszać do 28 lutego. Mogą one liczyć na dofinansowanie od 3 do 15 tys. zł. W dotychczasowych edycjach konkursu zrealizowano w regionie już 10 projektów wartych łącznie ponad 128 tys. złotych.

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE rozpoczyna kolejną edycję konkursu grantowego “Wspólnie dla Regionu” na rzecz inicjatyw zgłaszanych przez społeczności sąsiadujące z zakładami Lafarge w Polsce. Wyróżniane będą najciekawsze pomysły na ochronę środowiska naturalnego, promocję postaw prozdrowotnych bądź rekreacyjno-sportowe wykorzystanie wspólnej przestrzeni dostępnej dla mieszkańców. W poprzedniej edycji z konkursu “Wspólnie dla Regionu” sfinansowano 25 projektów o łącznej wartości blisko 340 tys. zł., z których skorzystało 16 tys. beneficjentów.

Trwająca pandemia jest trudnym doświadczeniem dla nas wszystkich, bowiem burzy to co najcenniejsze - kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego chcemy być jak najbliżej lokalnych społeczności i wzmacniać nasze sąsiedzkie relacje. Jestem przekonana, że będzie temu służyć współpraca przy projektach poprawiających jakość życia i estetykę najbliższego otoczenia - mówi Zuzanna Tkacz, Specjalista ds. Projektów Fundacji Lafarge WSPÓLNIE. Inicjatywy realizowane do tej pory pokazały niezwykłą kreatywność i zaangażowanie lokalnych społeczności, jestem więc przekonana, że tak będzie i w obecnej edycji konkursu “Wspólnie dla Regionu” - dodaje.

W ramach konkursu grantowego „Wspólnie dla Regionu” zrealizowano dotychczas w naszym regionie 10 inicjatyw o łącznej wartości ponad 128 tys. zł. Dzięki temu budowano świadomość ekologiczną i prozdrowotną mieszkańców, a także poprawiono estetykę i funkcjonalność ich najbliższego otoczenia. W ten sposób w gminie Biały Bór zrealizowano dwa przedsięwzięcia zgłoszone przez lokalne organizacje. W Sępolnie Wielkim powstało nowe boisko przy placu zabaw. Pomysłodawcą projektu jest Koło Gospodyń Wiejskich „Żurawinki”. Z kolei inicjatywą Stowarzyszenia „Gmina z Pomysłem” jest „Małpi Gaj” - plac zabaw stworzony przy blokach niedaleko budynku żwirowni w Sępolnie Wielkim.

Wsłuchujemy się w potrzeby lokalnych społeczności, dlatego odpowiadamy na ich oczekiwania. Cieszę się, że dzięki programowi “Wspólnie dla Regionu” udało się poprawić estetykę i walory rekreacyjne okolicznych miejscowości, a także stworzyć dzieciom i młodzieży przyjazne warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Szczególnie w tym trudnym czasie chcemy okazać wsparcie naszym sąsiadom, dlatego zapraszam stowarzyszenia, organizacje regionalne i placówki oświatowe do zgłaszania kolejnych równie ciekawych i potrzebnych inicjatyw - mówi Marcin Religia, Dyrektor ds. Produkcji Region Dolny Śląsk.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także szkoły, przedszkola oraz instytucje kultury. Wnioski można składać do 28 lutego 2021 r. wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego na stronie www.fundacjawspolnie.pl. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 15 marca 2021 r. Informacja o wybranych projektach będzie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Lafarge WSPÓLNIE oraz na profilu Facebook https://www.facebook.com/FundacjaWspolnie/.

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE od 2016 roku wspiera społeczności lokalne wokół zakładów Lafarge w Polsce i inspiruje je do podejmowania inicjatyw mających bezpośredni wpływ na poprawę jakości ich życia. Fundacja realizuje długofalowe programy skierowane do społeczności lokalnych – udziela merytorycznego i finansowego wsparcia oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi oraz instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi. Działania WSPÓLNIE na rzecz ludzi i społeczności to jeden z filarów realizacji celów zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FilippoFilippo

1 0

Dajcie 10 tysi na browary dla dobrych chłopaków na dzielni..pogadamy sobie o ochronie środowiska, smrodzie i rakotwórczym formaldehydzie..taki projekt 19:48, 11.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%