Zamknij

Ofiary przestępstw nie mogą się bać

09:55, 19.02.2020 Aktualizacja: 13:23, 19.02.2020
Skomentuj

22 lutego będziemy obchodzić Dzień Ofiar Przestępstw. Z tej okazji przez kilka najbliższych dni będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.

Od 21 do 28 lutego 2020 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych w całym kraju. W organizację obchodów – oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej – aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

- informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Pomocy będzie można szukać także w Szczecinku. Od 21 do 28 stycznia będzie można skorzystać z dyżurów funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Między godziną 10 a 13 dyżury pełnić będą:

  • Naczelnik Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku podkom. Krzysztof Pałubicki - tel. 943753580
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku asp. sztab. Juliusz Gołuński - tel. 943753521
  • Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Szczecinku asp. szt. Arkadiusz Perzyński – tel.943753531

Pomocy szukać można także w Sądzie Rejonowym w Szczecinku. Tu bezpłatne porady prawne udzielane będą od poniedziałku (24 lutego) do piątku (28 lutego).

Porady prawne będzie można uzyskać w godzinach od 8:00 do 15:00. Bliższe informacje uzyskają Państwo w Biurze Obsługi Interesanta, które znajduje się w Budynku „A” Sądu Rejonowego w Szczecinku przy ul. Boh. Warszawy 42.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

GOŚĆGOŚĆ

0 0

Jak my - ofiary możemy odzyskać pieniądze wyłudzone na tzw. kursy?

13:28, 19.02.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 1

A jeśli ja i miliony Polaków są ofiarami przestępstw popełnionych przez polityków Pisu to do kogo mamy się zgłosić,kto nas przed nimi ochroni?

07:11, 20.02.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OloOlo

1 0

A jeśli miliony Polaków są poszkodowane przez peło, to cóż czynić?!?

09:10, 20.02.2020


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ruszył długo wyczekiwany remont drogi do szpitala

Nie mam pojęcia co za dziadowska firma robi remont ludzie brak rozumu tnie beton pył się unosi i wdycha. Mówię do wykonawcy żeby woda lać to spojrzał się wsiadł w auto i pojechał. Dziś też zwrócono uwagę żeby lać woda i żadnych efektów. Do Mongola szefa jak się woda leje Piła dłużej wytrzymuje i pył się nie unosi a i ludzie ( pracownicy) zdrowsi dbaj o nich bo sam będziesz zasuwał

Rojefeler

09:55, 2025-07-03

Olga Gasiul obejmie funkcję prezesa Aqua-Tur. Kim jest

Inteligentna dziewczyna, poradzi sobie. Powodzenia! A najlepszą decyzją będzie odsłonięcie basenu, po co to zasłaniać. Nie mamy czym się chwalić? Niech ludzie widzą co się dzieje i co jest dostępne, bo w ostatnim czasie wiele razy któreś niecki nie działały. Nowa Pani Dyrektor na pewno ma dużą wiedzę o wodzie, w końcu pracowała w PWiK :)

klient

09:46, 2025-07-03

Stłuczka BMW i Opla w Barwicach.

Zapomniano napisać, iż kierowca BMW stracił prawko i wina cała spadła na niego, punktów na koncie brak, niegroźny wypadek a policja zabiera prawko na miejscu! W tym miejscu można również przypomnieć jest 40, chwile przed miejscem, gdzie kierowca skręca jest skrzyżowanie a miejsce wjazdu znajduje się na samym skręcie gdzie po chwili jest następny skręt, wina oczywista dla każdego prócz policji, dla której winny jest kierowca BMW

Mocno

20:25, 2025-07-02

Plaża miejska w Szczecinku w nowej odsłonie

Uśmiechnijcie się brygada! Hej! Co tacy smutni jesteście.... Trudno zrozumieć to marudzenie. Widzę, że znajomość co jest sądem, co nie, prosto z polityki przeniosła się na lokalny grunt. Zaraz dochodzenia, kto podpisał umowę i ponosi odpowiedzialność. A co was to obchodzi. Ważne, żeby była Ibiza. Ważne dla korzystających. Reszta się nie liczy.

Trolek

20:00, 2025-07-02

0%