Zamknij
REKLAMA

To było Narodowe Czytanie. Łubowo przyłączyło się do akcji

11:29, 08.09.2019 | MH/KW
Skomentuj fot. Magdalena Haas
REKLAMA

W całej Polsce we wrześniu już po raz 8 odbyła się akcja Narodowe Czytanie. Łubowo przystąpiło również do tej akcji, wybierając z zaproponowanych przez parę prezydencką nowel „Katarynkę” Bolesława Prusa.

6 września w Szkole Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie odbyło się pierwsze uroczyste czytanie. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 przed budynkiem szkoły. Czytanie tekstu noweli rozpoczęła Dyrektor Szkoły, p. Luiza Kostrubiec., a następnie uczniowie szkoły: Klara Wojciechowska, Mateusz Sameć, Hubert Sulikowski, Alan Kwiatkowski, Julia Płaszczyńska, Joanna Smołucha, Maja Olejniczak i Maciej Zawadzki. Całą uroczystość poprowadzili uczniowie klasy VIII: Joanna Barczykowska i Jakub Kostrubiec.

Następnego dnia zorganizowane zostało czytanie dla mieszkańców wsi na placu przy sali wiejskiej przy współpracy Szkoły Podstawowej w Łubowie i Fili Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie. Uroczystość poprowadziła Magdalena Haas młodszy bibliotekarz Fili MBP w Łubowie. Do przeczytania tekstu noweli zaproszono:  p. Luizę Kostrubiec, p. Annę Kukułę, p.  Annę Rymar, p. Marzenę Gąsienicę, p. Krystynę Borysionek, p. Bożenę Węcławska, p. Tomasza Muryna i księdza Piotra Flisa.

Organizatorzy mają nadzieję, że powyższe działanie na stałe wejdzie w kalendarz imprez szkolnych jak i dla mieszkańców wsi, ponieważ ma ono szczególny dla poziomu czytelnictwa wymiar. Już teraz zapraszają wszystkich do Narodowego Czytania za rok. Pamiętajmy jednak o tym, że warto przez cały rok mieć kontakt z książka, literaturą, z pięknem polskiego języka.

(MH/KW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA