Zamknij
REKLAMA

Muzeum jak słowiańska wioska. Za nami noc muzeów

21:00, 19.05.2019 | fot. Muzeum Regionalne w Szczecinku
Skomentuj fot. Muzeum Regionalne w Szczecinku
REKLAMA

W minioną sobotę dziedziniec szczecineckiego Muzeum Regionalnego zamienił się w wioskę słowiańską z VIII wieku, a to wszytko za sprawą Słowiańskiej Nocy Muzeów. Atrakcji nie brakowało.

-Szczególnie mieszkańcom spodobała się słowiańska wioska. Można było spróbować swoich sił w kuźni, w walce na miecze czy w roli łucznika. Dodatkowo były przygotowane według tradycyjnych receptur dania. Zupy, kasza i ciasta.

-mówi Ireneusz Markanicz, dyrektor muzeum

Przy okazji nocy muzeów uroczyście otwarto dwie wystawy czasowe. Muzealnicy pokazali o jakie obiekty wzbogaciła się szczecinecka placówka w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Spore wrażenie zrobiła wystawa "Miecze Europy",  na której zaprezentowano broń z wielu epok i z różnych zakątków kontynentu.

Podczas wydarzenia przedstawiciele organizacji zrzeszające dawnych mieszkańców Szczecinka uroczyście przekazali zbiory pochodzące ze zlikwidowano Muzeum w Eutin.

-Wśród obiektów był klucz do Kościoła p. w. NNMP,  wieczorem sprawdzono, klucz który prezentowany był do tej pory w Eutin, otwiera zamki w szczecineckiej świątyni.

(fot. Muzeum Regionalne w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA