Zamknij
REKLAMA

Życie w dzikiej odsłonie. Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę fotografii.

12:56, 27.05.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W miniony czwartek (26 maja) miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnej wystawy czasowej w szczecineckim Muzeum Regionalnym. Tym razem na odwiedzających czeka barwny i pełen kontrastów świat dzikiej przyrody, uchwycony na 70 unikatowych fotografiach, docenionych podczas prestiżowego konkursu „Wildelife Photographer of the Year”. Konkurs organizowany jest corocznie, od 1965 roku przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez Muzeum.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fotografów z całego świata, czego owocem jest oszałamiająca liczba 40 – 50 tysięcy zdjęć zgłaszanych przez 4 tysiące osób, pochodzących aż 90 krajów świata!

[FOTORELACJA]6631[/FOTORELACJA]

Najnowsza wystawa, zawierająca wybór najciekawszych ujęć z lat 2002 – 2016, powinna przypaść do gustu nie tylko amatorom fotografii, ale też wszystkim tym którzy po prostu kochają naturę. Na zdjęciach uchwycono cały przekrój wydarzeń z życia zwierząt, od narodzin po śmierć, poprzez czas walki i godów, okresy dostatku oraz suszy i głodu. To także zapis niepowtarzalnych wypraw przez najbardziej egzotyczne destynacje: jałowe pustynie, głębiny oceanów i gęstą dżunglę. Co więcej każdy kadr opatrzony jest tabliczką opisującą okoliczności wykonania zdjęcia oraz szczegółowymi danymi dotyczącymi użytego sprzętu, obiektywu, przesłony i innych parametrów technicznych.

Jak zapewnił pan dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku, Ireneusz Markanicz, unikalność prezentowanych fotografii nie zależy jednak wyłącznie od zastosowanego sprzętu, a unikalnego połącznia „oka” fotografa, jego wyczucia chwili i odrobiny szczęścia.

  - To od naszego spojrzenia i naszej wrażliwości zależy jak skomponujemy kadr, jak zamkniemy świat trójwymiarowy, w dwuwymiarowym kadrze – tłumaczył - Wybór zdjęć który państwo zobaczycie pochodzi z lat 2002 – 2016, nie są więc to zdjęcia najnowsze, a sama wystawa podróżuje już jakiś czas po kraju. Upływ czasu nie wpłynął jednak w ogóle na atrakcyjność przekazu, a wystawa „Wildelife Photographer of the Year” w dalszym ciągu robi wielkie wrażenie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%