20 czerwca odbył się wernisaż wystawy prac Moniki Kolosz. Szczecinecka artystka zaprezentowała kilkanaście prac, które w większości powstały podczas ostatnich miesięcy. Opowiedziała co kryje się pod tytułem wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie.” Autorka zdradziła również plany związane z nowym projektem.
Ostatni wernisaż Moniki Kolosz odbył się w połowie marca br. Kolejny, sobotni wernisaż symbolicznie otworzył imprezy kulturalne w Szczecinku. Tym razem miłośnicy i fani Moniki spotkali się w Restauracji Jolka gdzie przez pewien czas będzie można podziwiać prace, które dodają ścianom koloru i charakterystycznej dla Moniki energii.
- Pandemia to był czas, kiedy musieliśmy zwolnić, zatrzymać się, a czasem nawet zamknąć w domu. Dla niektórych ostatnie miesiące były trudnym czasem. Dla mnie osobiście to był bardzo twórczy okres. By znaleźć inspirację muszę się wyciszyć, mieć czas dla siebie. I to był właśnie ten czas. Tytuł wystawy „To gdzie patrzysz ma znaczenie” jest bardzo sugestywny – mówi o swoich pracach artystka. – To bardzo ważne, by zaakceptować to co się dzieje wokół nas i postarać się wyciągnąć z tego jak najwięcej korzyści. Zajrzeć w głąb siebie, posłuchać siebie. Potrafić zaakceptować emocje. I nie ważne jakie są, każde są dobre, ponieważ rozwijają nas – mówi dalej Monika Kolosz.
W Jolce możemy podziwiać obrazy m.in. „Ogród Kobiecości:”, makramy, biżuterię oraz sztukę użytkową Moniki Kolosz. Ze wszystkich prac emanuje spokój, harmonia. Artystka pokazuje w nich jak ważna jest akceptacja samej siebie i co niesie za sobą bycie kobietą. To szereg różnych emocji: płaczu, złości, miłości, lęku i siły czerpanej z natury.
- Nie bójmy się być słabe, czasem płaczliwe czy nawet nieznośne. Takie właśnie jesteśmy. Bądźmy kobietami – mówiła Monika podczas wystawy.
Poza wystawą w Jolce już niedługo odbędzie się cykl warsztatów dla kobiet pod nazwą "Spacer w głąb kobiecej wrażliwości”. Warsztaty to zaproszenie do pięknej, cichej i spokojnej przestrzeni kobiecej pełnej wrażliwości i delikatności. Podczas spotkań będzie można obudzić zmysły, dobrą, aromatyczną herbatą, lekkimi dźwiękami muzyki, promieniami słońca lub kroplami deszczu. To propozycja tworzenia wspólnej przestrzeni twórczej.
AQQ10:36, 25.06.2020
Musi być po angielsku?Nie można napisać po prostu...Zwolnij-szkoda życia? Ech,ta nowomowa...brifingi,mitingi i kołcze...
xYZ10:41, 25.06.2020
No cóż świat idzie do przodu, taki kierunek obrał i my tego nie powstrzymamy, prawo pokolenia czy nam sie to podoba czy nie idzie nowe. Pozdrawiam tez nie znam angielskiego :)
AQQ15:08, 25.06.2020
xYZ..."A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Kiedyś walczono o polszczyznę,więc może świat idzie do przodu,ale Polacy się uwsteczniają.Zamiast słuchać z uwagą,zainteresowaniem teraz słuchają z atencją.Lepiej brzmi, przynajmniej dla tych,którzy nie wiedzą co to znaczy.Znam angielski...
Brostito10:39, 25.06.2020
Najlepszy wernisaż w Szczecinku od bardzo dawna, miejsce organizacja idealna co potwierdziła frekwencja i atmosfera. Brawo.
Kazik21:41, 25.06.2020
Wszyscy artyści...
Hejt22:03, 25.06.2020
Po ile ogórki z wystawy :)?
Co mnie ten wernisaż trzaska wygra wybory :)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
242 tyś zł na osobę, taniej można było kupić kawalerki dla każdego. A tu mowa o dziennym pobycie dla 14 osób.
Gosc
11:53, 2026-06-22
Niebezpieczny wyjazd z Parsęcka.
Śmiechu warte... Oni dbają tylko wtedy jak są jakieś wydarzenia - dożynki czy inne bzdety... A na codzień tak zarośnięte,że strach wyjechać przez skrzyżowanie. Miejmy nadzieję,że zostanie to szybko ogarnięte nim dojdzie tam do poważnego wypadku.
Gość
11:50, 2026-06-22
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
Tylko ułomny urzędas mógł wepchać budynek w takie miejsce. Trzeba było u kogoś na działce w Trzesiece wybudować. Mają dużo miejsca...
AQQ
11:48, 2026-06-22
Bileciki do kontroli. Kontrolerzy poszukiwani
Czyli co? Mieszkaniec bez karty jest nic nie warty? A może bardziej wartościowy ponieważ płaci więcej. Jest was, urzędasów, dużo w tym "ratuszu" więc może jaśnie pan wyznaczać. 1,2,3 dziś bilety sprawdzasz TY...
AQQ
11:45, 2026-06-22