Zamknij
REKLAMA

Szczecineckie parafie bawiły się wraz z wiernymi. Zobaczcie zdjęcia

20:13, 20.06.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Upalna niedziela (19 czerwca) upłynęła w naszym mieście pod znakiem dwóch festynów parafialnych. Chętnych do wspólnej biesiady nie brakowało, zwłaszcza że przy takich okazjach dobrą zabawę można połączyć ze wsparciem dla wybranego szczytnego celu.

Jako pierwsza na „Piknik rodzinny” zaprosiła parafia pw. św. Krzysztofa. Od godziny 13:00 tereny zielone wokół kościoła zamieniły się w strefę rekreacyjną, na której stanęły namioty gastronomiczne oraz stanowisko pań animatorek, ozdabiających dziecięce buźki pięknymi malunkami. Swoje wsparcie okazała również OSP, której wóz z pełnym wyposażeniem można było obejrzeć i sfotografować. Poza słodkościami, chlebem ze smalcem oraz specjałami z grilla, największą atrakcją pikniku było bez wątpienia spotkanie z DJ-em Przemo.

[FOTORELACJA]6672[/FOTORELACJA]

Jak zwykle pełen energii, zachęcił maluchy do wspólnego tańca, podskoków w chłodnej pianie oraz szalonej pogoni za bańkami mydlanymi. Przez cały czas trwania pikniku, można też było nabyć losy na loterię, w której głównymi nagrodami były: sprzęt muzyczny oraz małe AGD. Co ważne, dla wielu odwiedzających, niedzielne wydarzenie było pierwszą okazją, aby na żywo obejrzeć skrzący kolorami, nowy wystrój świątyni, pędzla o. Marko Rupnika.

Godzinę później rozpoczął się festyn parafialny przy kościele Mariackim, a wraz z nim występy młodych talentów oraz zespołów ludowych, kiermasz książek oraz mini kawiarenka z przeróżnymi słodkościami. Mało kto był w stanie odmówić sobie pieczonej na grillu karkówki, której kuszący aromat roznosił się w powietrzu.

[FOTORELACJA]6673[/FOTORELACJA]

Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, które mogły postrzelać z łuku, potańczyć wśród baniek mydlanych, a dzięki pięknym „makijażom” zmienić swe oblicza w motyle, kotki lub pajacyki. Każdy chętny miał również możliwość by pod fachowym okiem ratowników medycznych, powtórzyć zasady pierwszej pomocy oraz samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym fantomie. Podczas festynu prowadzona była również sprzedaż „cegiełek”, z których dochód zasili remont zakrystii.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

TojaToja

6 13

A o pedofilianach w sutannach nikt nie wspomniał! Ofiary KK w RP i na świecie krzyczą o Prawdę i Sprawiedliwość! 20:40, 20.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LatarnikLatarnik

8 0

Wiesz coś i nie zgłaszasz? Rusz ty.łek i do prokuratury. Tam wykrzycz. 05:50, 21.06.2022


Do LatarnikDo Latarnik

1 4

Z inteligencji Narodu
Kpisz pisi kamracie
Prokuratura Ziobry i sprawiedliwość?
Dwie wieże umorzyć można
A pedofila z koloratką pod szyją
Ochronią za wszelką cenę
Gdy on Wasze dzieci krzywdzić będzie
Innego przyjmiecie po kolędzie 21:38, 21.06.2022


RodzicRodzic

4 1

Udany piknik w parafii św. Krzysztofa. Tam gdzie jest dj Przemo, dzieciaki zawsze szczęśliwe! 00:33, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Parafianie Parafianie

3 8

Parafianie słownik -ludzie prości nie wykrztałceni,ciemnota. 😁I nic się nie zmieniło 05:59, 21.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TyTy

8 1

Piszesz o sobie. Wiem. 06:33, 21.06.2022


Anna Anna

0 4

Dokładnie ciemnogród! 21:15, 21.06.2022


REKLAMA
0%