Zamknij

Szczecineccy żeglarze wrócili z kolejnymi pucharami

10:39, 18.07.2022 ŻMKS Orlę Aktualizacja: 12:13, 18.07.2022
Skomentuj fot. ŻMKS Orlę fot. ŻMKS Orlę

Żeglarze ŻMKS Orlę Szczecinek spisali się doskonale podczas 8. Bałtyckiego Pucharu Klas. Do Szczecinka przywieźli aż 5 pucharów.

8. Bałtycki Puchar Klas odbywał się w dniach 16-17.07.2022 na jeziorze Jamno. Były to ogólnopolskie regaty zaliczane do Pucharu Polski w klasach Optimist, Europa i ISA 407 organizowane przez Jacht Klub Koszalin. Do udziału w regatach zgłosiło się ponad 60 zawodników z całej Polski.

[FOTORELACJA]6719[/FOTORELACJA]

W klasie Optimist grupa A od lat 13 najwyższe podium należało do Kacpra Zagdana, zawodnika ŻMKS Orlę Szczecinek, który zdeklasował rywali zdobywając pierwsze miejsce w kategorii chłopców.

W klasie Optimist grupa B do lat 12 w kategorii chłopców całe podium należało do naszych żeglarzy. Pierwsze miejsce wywalczył Szymon Pindral, 2 na podium wskoczył Wojtek Lisiecki i na 3 miejscu uplasował się Filip Gabryś. Ich klubowy kolega Igor Idczak był tuż za nimi na 5 pozycji.

W klasie ISA 407 Open 3 miejsce dla ŻMKS Orlę Szczecinek zdobył Radosław Zagdan.

W sobotę nie udało się rozegrać wyścigów ze względu na silny wiatr 8 w skali w skali Beauforta  i burze. W niedzielę pogoda była nieco łaskawsza dla żeglarzy, zostały rozegrane zostały 3 wyścigi.  Warunku atmosferyczne były bardzo trudne, wiatr 5 w porywach do 6 w skali Beauforta, fala i długa trasa były nie lada sprawdzianem umiejętności i wytrwałości dla żeglarzy. Było sporo wywrotek, w 3 wyścigu wszyscy żeglarze opadali z sił, zarówno młodzież jak i doświadczeni żeglarze pływający od wielu lat.  Tym bardziej ogromnie nas cieszą sukcesy szczecineckich żeglarzy.

Organizator zdobył dla zawodników wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Radosława Zagdana, który wylosował rower.

ŻMKS Orlę Szczecinek serdecznie dziękuje za okazaną pomoc Rodzicom zawodników, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz SZLOT.

Szczecineccy żeglarze zapraszają do klubu zarówno dzieci i młodzież chcąca zacząć przygodę pod żaglami jak i starszych żeglarzy.

Wyjazdy na regaty, treningi i sprzęt żeglarski to duże przedsięwzięcie finansowe. Zachęcamy sponsorów do wsparcia szczecineckich żeglarzy, bo widać, że warto.