Zamknij
REKLAMA

Udane rozpoczęcie wakacji w wykonaniu szczecineckich żeglarzy

06:23, 02.07.2022 | Piotr Pindral / ŻMKS Orlę
Skomentuj fot. Piotr Pindral
REKLAMA

Nie zwalniają tempa młodzi zawodnicy Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Orlę. Tym razem rywalizowali na wodach jeziora Drawskiego podczas Żeglarskich Regat Stare Drawsko 2022 „Witamy wakacje na wodzie”.

Baza regat znajdowała się w malowniczym Starym Drawsku. Sobota była bardzo upalna, dlatego rozegrano tylko trzy biegi w klasach: Optimist, ISA 407, Laser, rywalizowały również jachty kabinowe.

- Nasi zawodnicy w najliczniej obsadzonej klasie Optimist zaprezentowali się bardzo dobrze. Reprezentacja szczecineckiego klubu liczyła siedmiu zawodników. Warunki sprzyjały najlepszym oraz lekkim zawodnikom ale łut szczęścia również był istotny.

- relacjonuje Piotr Pindral z ŻMKS Orlę.

Trzecie miejsce na podium po pasjonującej walce zajął Szymon Pindral. Było to już trzecie podium tego zdolnego żeglarza w tym sezonie. Niewiele gorzej popłynęli Wojciech Lisiecki i Kacper Zagdan zajmując 4 i 5 miejsce. Igor Idczak zajął 6, Krystian Nikulak 7, Michał Fit 8 a Filip Gabryś 10 miejsce. Bardzo cieszy i każe z optymizmem patrzeć w przyszłość postawa debiutującego Michała. Brawo!

Szczecineccy żeglarze dziękują za miłą gościnę sołtys Starego Drawska i Czaplineckiemu Bractwu Żeglarskiemu.

- Dziękujemy zawodnikom, rodzicom zaangażowanym w pomoc, trenerom, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, Starostwu Powiatowemu oraz Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Dzięki tej współpracy młodzież fantastycznie rozpoczęła wakacje, promowała miasto i powiat a zdobyte doświadczenie jest bezcenne i zaprocentuje w kolejnych startach a najbliższe już niebawem na wodach jeziora Jamno podczas Bałtyckiego Pucharu Klas.

- dodaje Piotr Pindral.

(Piotr Pindral / ŻMKS Orlę)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%