Zamknij
REKLAMA

Żeglarze wrócili na wodę. Rozegrano regaty o Puchar Starosty Szczecineckiego.

06:27, 01.05.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Słońce, lekki wiatr oraz długi majowy weekend to idealne połączenie, by jezioro Trzesiecko zabieliło się od żagli. Doskonałą ku temu okazją były „Regaty o Puchar Starosty Szczecineckiego” w klasach Optimist, OK- Dinghy ISA 407 oraz Laser, które rozegrano w minioną sobotę (30 kwietnia).

Organizatorem wydarzenia był Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy „Orlę”, który wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior zaprosił do wspólnej rywalizacji załogi z: Centrum Sportów Wodnych „Opty” Ustka, UKS „Szkwał” Złocieniec, Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego, Klubu Żeglarskiego „Neptun” Szczecinek oraz ŻMKS „Orlę” Szczecinek.

Spotkanie wodniaków tradycyjnie rozpoczęło wciągnięcie na maszt biało – czerwonej bandery oraz słowa powitania wypowiedziane przez Radosława Żydałowicza - reprezentującego ŻMKS „Orlę” oraz starostę szczecineckiego Krzysztofa Lisa. Sędzią głównym zawodów został Aleksander Klajna.

- Dziś mamy „Zawody o Puchar Starosty”, które od pewnego czasu wpisały się w rozpoczęcie sezonu wodniackiego. Cieszę się ogromnie, że jest tu tak dużo młodzieży. Świadczy to, że jest kogo uczyć, a działania ŻMKS „Orlę” oraz CEREJ trafiają na podatny grunt i wpisują się w zainteresowania młodzieży. Wszystkim uczestnikom życzę nie tylko udanej rywalizacji, ale też fantastycznej zabawy na wodzie.

 - powiedział Krzysztof Lis.

Zaznaczył też, że powiat stara się wspierać finansowo różnorodne inwestycje związane z funkcjonowaniem żeglarstwa nad Trzesieckiem, tak by miejscowa przystań była miejscem atrakcyjnym i komfortowym, z którego walorów korzysta się z przyjemnością.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Kicia mrauKicia mrau

2 3

Wrrrrrrr 15:45, 01.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%