Zamknij
REKLAMA

Porozumienie Samorządowe po raz IX organizuje turniej charytatywny

12:28, 08.11.2021 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe po raz kolejny pomoże chorym dzieciom. Już 4 grudnia odbędzie się IX Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz dwójki chorych chłopców Dominika i Borysa.

Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Wiatraczna 5, początek o godz. 10.00. Pierwsze licytacje przeprowadzone zostaną o godz. 11.30. Podczas turnieju zostaną przeprowadzone licytacje wielu atrakcyjnych rzeczy i usług. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone w całości dla dzieci, na ich rehabilitację, leczenie i zakup niezbędnego sprzętu oraz leków.

Dominik Siwirski - lat 10. Chłopiec zmaga się z zespołem krótkiego jelita, chorobą Hirschprunga, ileostomią, kolostomią, refluksem żołądkowo- przełykowym. W wyniku choroby przebył ostre zapalenie trzustki i dróg żółciowych. Podczas zabiegu, w trakcie planowego laparoskopowego mapowania jelit, jelito zostało przebite. Doznał wówczas porażenia czterokończynowego, które nie ustąpiło. Obok choroby, powikłań w postaci odleżyn, codzienne funkcjonowanie Dominika utrudniają, do niedawna, dwie a obecnie jedna stomia. Dominik wymaga stałej opieki, a przede wszystkim kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. Chłopiec jest pod opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka.

Sytuacja 6 osobowej rodziny jest bardzo trudna nie pozwala udźwignąć kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją Dominika. Z uwagi na chorobę Dominka matka nie pracuje zawodowo. Ojciec chłopca ze względu na problemy zdrowotne, również nie pracuje (stara się o rentę). Kilka dni temu przeszedł operację jelita grubego, oprócz tego choruje na trzustkę i cukrzycę. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń pomocy społecznej oraz świadczenia wychowawczego 500+.

Dodatkowo sytuację pogarsza fakt, iż 2 siostry Dominika także chorują. Jedna zakończyła leczenie białaczki limfoblastycznej, druga niedosłyszy. One również wymagają zabezpieczenia środków na ewentualne leczenie, wizyty kontrolne, itp. Jedyną pracującą osobą w rodzinie jest najstarsza córka Dominika.

Potrzebne są środki na zakup: materiałów opatrunkowych, higienicznych i farmaceutycznych do pielęgnacji, zwłaszcza odleżyn i odparzenia, leków, sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie a przede wszystkim na rehabilitację i dalsze leczenie.

Borys Bielecki – lat 4. Chłopiec ma wadą nerek - dysplazja wielotorbielowata nerki prawej z olbrzymim moczowodem. Orzeczenie o niepełnosprawności posiadał od dnia 2017-11-01 do dnia 2018-10-31. W okresie tym pobierane było u nas również świadczenie pielęgnacyjne. W tym też czasie nerkę usunięto, co w konsekwencji było podstawą do tego, by nie zakwalifikować go do osób niepełnosprawnych. W kwietniu tego roku dziecko dostało ataku padaczki, która została już zdiagnozowana jako padaczka ogniskowa z zaburzeniami świadomości i objawami ruchowymi, ponadto afazja ekspresyjna, lęk przed ludźmi, dotykiem, zaburzenia mowy i sfery emocjonlno - społecznej, diagnozowany w kierunku autyzmu.

Dziecko leczone w poradni psychiatrycznej, logopedycznej, urologicznej, neurologicznej, genetycznej (Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Koszalin, Barlinek). W ostatnim badaniu rezonansem magnetycznym podejrzenie ceroidolipofuscynozy (znanej także jako choroba Battena) - oczekują na wynik badania.

Rodzina 6 osobowa, w tym 4 dzieci w wieku szkolnym utrzymuje się ze świadczeń rodzinnych, świadczeń 500+ i wynagrodzenia ojca, który pracuje w Kronospanie. Matka dzieci nie pracuje, nie jest zarejestrowana w PUP, ubezpieczona u męża w pracy - sprawuje opiekę nad dziećmi, też choruje na zakrzepicę żył górnych, osteopenię, wadę wzroku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%