Zamknij

Zawodniczki ze Szczecinka na Międzynarodowym Turnieju Tańca w Powietrzu

11:12, 20.09.2021 mat. pras. Aktualizacja: 11:13, 20.09.2021
Skomentuj fot. archiwum zawodniczek fot. archiwum zawodniczek

W dniach 18-19 września w Poznaniu odbył się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Tańca w powietrzu. W imprezie sportowej brało udział ponad 300 zawodników z całej Polski i z Czech. Zawodnicy byli podzieleni na amatorów i profesjonalistów. Podczas festiwalu można było oglądać występy uczestników na kołach powietrznych, szarfach wertykalnych oraz dowolnych rekwizytach powietrznych. Festiwal podzielony był na bloki startowe, w których prezentowali się soliści, duety i zespoły. Nie zabrakło zawodniczek ze Szczecinka.

W kategorii koło powietrzne - Solo - Amator (18-30 lat) i (31+) Aneta Rudzka zajęła 5 miejsce uzyskując 61 punktów. Tylko niewielka ilość punktów dzieliła ją od podium - tylko 4 punkty! Sędziowie bardzo wysoko ocenili choreografie i czystość wykonania. Na 8 możliwych punktów Aneta otrzymała noty 7 pkt i 6 pkt. Pokonując lub wyrównując punktację z zawodniczkami, które ostatecznie stanęły na podium. Dodatkowo ocenie podlegała trudność elementów i wyraz artystyczny. Przypominamy, że w maju tego roku Aneta Rudzka debiutując na kole powietrznym zdobyła złoty medal.

W kategorii koło powietrzne - Solo-Amator (10lat) Julita Jakubiak zajęła 13. miejsce uzyskując 48 punktów. Dla Julity był to debiut i pierwsza tak duża impreza, nie mając wcześniej styczności z gimnastyką.

Na co dzień obie zawodniczki trenują w klubie Fit4you Athletic Szczecinek.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w dwa razy w tygodniu. Grupy są podzielone na podstawową i zaawansowaną. Zajęcia dla dorosłych odbywają się na tą chwilę raz w tygodniu.

Trenerkami Aerial hoop w klubie Fit4you Athletic są Anna Guzik-Sobolewska i Aneta Rudzka, które także trenują zawodniczki Akademii Fitness Sportowego w Szczecinku.

Dodatkowo klub oferuje wiele innych zajęć fitness dla dorosłych m. in.: spinning, power pump, bungee, stretching, jump4fit, jumping.