Stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku zamienił się dziś (13 maja) w prawdziwą arenę dziecięcych marzeń i sportowych emocji. To właśnie tutaj odbył się finał wojewódzki programu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, skierowany do dzieci w wieku 10–11 lat, które nie trenują na co dzień w klubach sportowych. Wydarzenie przyciągnęło niemal pół tysiąca uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego.
[FOTORELACJA]8932[/FOTORELACJA]
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał starosta Krzysztof Lis, który wyraził nadzieję, że dla wielu młodych sportowców udział w tych zawodach będzie początkiem wielkiej przygody z lekkoatletyką. – Wszystkim wam życzę, abyście ustanowili swoje „życiówki”, bo przecież cel jest taki, abyście w przyszłości naprawdę mogli uczestniczyć w olimpiadzie. Niech to wielkie marzenie kiełkuje w waszych sercach, a droga do jego spełnienia rozpocznie się tu, na naszym stadionie – mówił podczas inauguracji.
Głos zabrał również burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, który nie krył dumy z sukcesów lokalnego środowiska sportowego i organizacji zawodów na najwyższym poziomie. – Jednym z najprężniej działających klubów w Szczecinku jest STS Pomerania Szczecinek – serdeczne gratulacje dla państwa Juniewiczów za zgromadzenie tylu wspaniałych młodych talentów! Życzę wam, byście spełnili marzenia i wystąpili na igrzyskach – może nie jeszcze tych w USA, ale te w 2032 w Australii są już w waszym zasięgu! – mówił włodarz miasta.
Na trybunach i przy bieżni nie zabrakło również gwiazd polskiego sportu. Dzieci dopingowali Monika Pyrek-Rokita, jedna z najwybitniejszych polskich tyczkarek oraz Krystian Zalewski, czołowy biegacz długodystansowy. Ich obecność była dla uczestników nie tylko niespodzianką, ale przede wszystkim ogromnym zastrzykiem motywacji.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: przewodniczący Rady Powiatu Marek Bulczak, wiceburmistrz Maciej Makselon, radny powiatowy Jakub Hardie-Douglas, dyrektor OSiR Dariusz Mazur oraz Joanna Buzała, dyrektor ZS nr 6 i gospodyni wydarzenia.
Zawody odbywały się w formule dwuboju lekkoatletycznego – każdy z młodych zawodników startował w jednej konkurencji biegowej (60 m, 300 m lub 600 m) oraz jednej technicznej (skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową). To etap eliminacyjny ogólnopolskiego cyklu, którego zwycięzcy zmierzą się w finale ogólnopolskim.
Program „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach inicjatywy „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”. Jego celem jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, ale również wyrównywanie szans i budowanie postaw patriotycznych.
Ruch Obrony Granic rośnie w siłę. Byli tam...
Bąkiewicz i Braun to tacy wykolejeńcy, którym się wydaje że są lepsi od innych ludzi. A to zaprzeczenie chrześcijańskiej postawy.
Gość
00:21, 2025-05-14
Ruch Obrony Granic rośnie w siłę. Byli tam...
Nie straszcie kobiet imigrantami, Bąkiewicz bił kobiety demonstrujące w obronie swoich praw, czym on się różni.
Name
23:27, 2025-05-13
Ruch Obrony Granic rośnie w siłę. Byli tam...
Ja się nie boję, że imigranci będą siedzieć na moim utrzymaniu. Oni już ze mną pracują i to ciężko. Bardziej mnie boli, że takiego Pawłowicza i Bąkiewicza z moich podatków mam utrzymać.
Kwiatkoś
23:25, 2025-05-13
Natura kontra infrastruktura. Pat na trasie S11
Kolejne eko glupki
Ja
21:31, 2025-05-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz