Zawodnicy KSW Szczecinek na Mistrzostwach Polski

06:56, 17.05.2021 r. Aktualizacja: 07:00, 17.05.2021
Skomentuj for. KSW Szczecine for. KSW Szczecine
reo

To był bardzo pracowity weekend dla zawodników KSW Szczecinek – brali udział w Mistrzostwach Polski w Kick-boxingu kick-light Kadetów oraz Mistrzostwach Polski Kick-boxingu Light-contact Juniorów,  z których przywieźli cenne medale i jeszcze cenniejsze doświadczenie w przypadku debiutujących zawodników.

W zawodach brało udział około 600 zawodników z całej Polski w tym siedmioro z KSW Szczecinek. Złoty Medal w kategorii do 60kg wywalczyła Wiktoria Szumska pokonując po zaciętym boju aż cztery przeciwniczki. W finale zmierzyła się z Mariką Morelowską z Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki pokonując swoją rywalkę 3:0.

Brązowy medal w kategorii do 89kg Junior zdobył debiutujący zawodnik Amadeusz Bakuła.

-Niestety reszcie zawodników tym razem nie udało się stanąć na podium, można powiedzieć że losowanie nie było po ich stronie ponieważ każdy z nich uległ późniejszemu zwycięzcy swojej kategorii wagowej –mówi Bartłomiej Mienciuk trener KSW Szczecinek.

Po dwóch wygranych walkach Szymon Gaczyński stoczył zacięty bój z Sławomirem Malikiem aktualnym Mistrzem Polski w kat. Junior do 69kg.

Debiutujący zawodnicy

Po wygranej pierwszej walce Julia Marciniak przegrała następną walkę z Michelle Maier (Mistrzyni Polski). Po wygranej pierwszej  walce Marika Niedziółka przegrała następną walkę z Daria Niciporuk (Vice Mistrzyni Polski). Aleksander Paszewski po wygranej pierwszej walce przegrał z Bartosz Stańczyk (Mistrz Polski). Kacper Kuczko przegrał z Albert Wawrzyniak (Vice Mistrz Polski)

-Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą formę walcząc na równi z czołówką naszego kraju. Mamy nadzieję że wyniosą z tego wyjazdu wiele nauki i motywacji do dalszej rywalizacji. Następny wyjazd już za dwa tygodnie na Mistrzostwa Polski Low-Kick –dodaje Mienciuk.

Trenerami zawodników są Zbigniew Sołtys i Bartłomiej Mienciuk.