Zamknij
REKLAMA

Kamil Biegański: Parę słów o aktywności fizycznej w dobie COVID-19

09:32, 22.10.2020 | r.
fot. Kamil Biegański / facebook
REKLAMA

Postanowiłem napisać kilka zdań po przeczytaniu wywiadu z Justyną Kowalczyk ikoną polskiego sportu.

W ostatnich miesiącach wszyscy stajemy przed trudnymi wyborami. Posłać dziecko na zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne czy nawet do szkoły?

Oczywiście nasze rozterki związane są  z COVID-19. Nikt chyba już nie mówi, że zagrożenia nie ma?! Zagrożenie jest i pewnie w najbliższym czasie nie zniknie... Tylko zadajmy sobie pytanie jak żyć w obecnej sytuacji.

Jeśli spojrzymy na statystyki zachorowań szczególnie przypadków śmiertelnych zauważymy że najwięcej zgonów występuje u osób z obniżoną odpornością posiadających tak zwane „choroby współistniejące”.

Jak w każdej chorobie jeżeli organizm jest silny ma większa szanse na pokonanie choroby.

W jaki sposób budować „mocny organizm”? Siedząc przed telewizorem?  Nie ruszając się i rezygnując z aktywności fizycznej?

Patrząc na przestrzeni poprzednich lat na rozwój chorób cywilizacyjnych (otyłość, cukrzyca, choroby serca) widać że społeczeństwo nie może sobie pozwolić na rezygnacje z aktywności fizycznej!!!

Zgodzę się z tym, że wokół nas chorują lekarze, nauczyciele, trenerzy i dzieci, i tego pewnie nie zmienimy.

Co możemy zrobić?

Moim osobistym zdaniem (trenera, człowieka od 20 lat związanego ze sportem) należy w dalszym ciągu ćwiczyć, trenować i traktować swoje aktywności fizyczne jako rodzaj „tarczy fizycznej i psychicznej”.

Oczywiście należy przy tym zachowywać w życiu codziennym wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa (maseczki, przyłbice, odległości, ograniczyć zbędne kontakty towarzyskie).

Podsumowując: Ćwiczmy, trenujmy, uprawiajmy swoje hobby sportowe i rekreacyjne jednocześnie dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.

Kamil Biegański

Prezes MKP Szczecinek

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA