Zamknij
REKLAMA

Jacek Rajnert nastolatek z Białego Boru Mistrzem Polski w WKKW

08:27, 20.09.2020 | UM Biały Bór
Skomentuj fot. archiwum rodzinne
REKLAMA

Jacek Rajnert, nastolatek z Białego Boru, został mistrzem Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w kategorii juniorów. Zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano w Sopocie na początku września.

W doborowej stawce najlepszych młodych polskich jeźdźców Jacek Rajnert z Białego Boru zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, prowadził od pierwszego dnia, wynik z ujeżdżenia (30.09 pkt) utrzymał do samego końca  (w dyscyplinie WKKW oprócz ujeżdzenia, jeźdźcy mierzą się z przeszkodami w terenie czyli krosem oraz skokami przez przeszkody na parkurze). Jacek startował na 8-letniej klaczy Horata z Stajni Legnickiej i reprezentował klub: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych (woj. pomorskie).

Na co dzień Jacek trenuje jeździectwo pod okiem trenera i jednocześnie swojego taty od dwóch lat, startuje w zawodach w konkurencji WKKW od nieco ponad roku. W tym roku, w lipcu wywalczył również m.in. tytuł mistrza Pomorza w kat. junior młodszy oraz vicemistrza Pomorza w kat. junior.

Jacek uprawiał wiele dyscyplin, cztery lata poświęcił karate, pływał, była też szermierka, ostatnio kajakarstwo i niemal dosłownie z kajaka przesiadł się na konia.

Serdeczne gratulacje dla Jacka i jego dumnych rodziców!

(UM Biały Bór)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

HorseHorse

7 0

Pamiętam WKKW w Białym Borze kiedy udział brał pan Kamil Rajnert. Imprezy na wysokim poziomie. Szkoda, że dziś to miejsce nie istnieje na mapie polskiego jeździectwa 10:03, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrsKrs

3 0

Nie znam się na tym i kompletnie nie kręcą mnie te dyscypliny sportu, ale przesyłam ogromne gratulacje. 11:23, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój nick Mój nick

4 0

Brawa dla Jacka, a także dla jego ojca i trenera! 14:56, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA