Zamknij
REKLAMA

Na szczecineckim basenie pojawi się nietypowa kapsuła

12:56, 18.06.2020 | M. Ludewicz / UM Szczeicnek
Skomentuj
REKLAMA

Na basen miejski w Szczecinku trafi wkrótce nowa kapsuła rehabilitacyjna. Urządzenie, które kosztuje w sumie 40 tys. zł zostanie kupione dzięki dofinansowaniu w kwocie 19 tys. zł pozyskanemu przez Wydział Rozwoju UM. Pieniądze pochodzą ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na wsparcie i modernizację infrastruktury sportowej w regionie.

Kapsuła rehabilitacyjna zostanie zamontowana na szczecineckim basenie w najbliższych tygodniach. Urządzenie będzie niezwykle pomocne nie tylko dla osób dorosłych wymagających rehabilitacji, ale również dla dzieci i młodzieży, która będzie miała możliwość regularnych ćwiczeń i zajęć sportowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że fizjoterapeuci od lat zalecają wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe w basenach oraz kapsułach rehabilitacyjnych, ponieważ ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Spora nadwaga społeczeństwa w tym dzieci i młodzieży, kiepska forma, bóle pleców, stawów czy kolan nie są przeszkodą dla gimnastyki w wodzie a przy tym nie obciąża się w ten sposób serca. W przypadku dzieci i młodzieży, które aktywnie korzystają z basenu miejskiego, pozwoli to rozwijać organizm pod kontrolą trenerów wykorzystując naturalny opór wody, dodatkowo potęgowany zastosowaniem kapsuły.

- Od lat doposażamy szczecinecki basen w nowy sprzęt. Zależy nam, żeby był on atrakcyjny i aby mieszkańcy byli zadowoleni z oferty pływalni. Jestem przekonany, że nowa kapsuła będzie w pełni wykorzystywana, tym bardziej, że umożliwi ona klientom indywidualne treningi sportowe i rehabilitacyjne bez dodatkowego obciążania miejsca na obiekcie. Cieszę się też, że na jej zakup udało nam się pozyskać środki zewnętrzne – komentuje burmistrz Daniel Rak.

Jak działa urządzenie, które wkrótce pojawi się na basenie? Kapsuła to szczelna wanna wypełniona wodą, w której można uprawiać dwa rodzaje sportów: bieganie i jazdę na rowerze. Wanna podzielona jest na strefy relaksu oraz ćwiczeń. Strefa ćwiczeń została stworzona do zajęć z bieżnią lub rowerem. Z racji tego, że basen miejski wyposażony jest w  rowery wodne, które można umieścić w kapsule, optymalnym rozwiązaniem był zakup kapsuły z bieżnią. Trening w kapsule wspomagany jest przez 6 potężnych dysz generujących dodatkowy opór. Strefa relaksu to z kolei komfortowe siedzisko, wyposażone w 12 dysz dla wyciszenia po treningu.

(M. Ludewicz / UM Szczeicnek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

XxXx

4 2

Ufo wyląduje. 17:45, 18.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taki ktośtaki ktoś

8 11

Ten cały basen to jedna wielka kapsuła , tyle że czasu 18:12, 18.06.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

niktośniktoś

12 2


taki ktoś22:44, 02.06.2020
Mam pytanie, posiadam karnet na basen którego termin minął w maju ,a z racji na panikę zawiązaną z chgw 19 nie byłem w stanie go wykorzystać.
Czy dalej będzie aktualny? Czy przepadło ?

Ja się pytam, po co łazisz do tej kapsuły czasu??? 08:56, 19.06.2020


do niktośdo niktoś

0 0

http://sport.szczecinek.pl/aktualnosci/wpis/213/KARNETY-ELEKTRONICZNE-I-NA-ZAJECIA-RUCHOWE-wazna-informacja 23:33, 20.06.2020


Do "do niktoś&qDo "do niktoś&q

4 0

Ja nie pyatałem o karnety tylko taki ktoś. Przytoczyłem jego pytanie z ktoregoś postu,gdzie pytał o ważność karnetu,który posiada( czyli jest bywalcem na basenie) ,a uzewnetrznia się pod każdym postem ze swoją nędzną krytyką! 15:13, 21.06.2020


LeonLeon

3 4

Basen to kapsuła do ktorej trzeba dokladac 11:38, 19.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzedsiębiorcaPrzedsiębiorca

0 0

Panie Danielu jest Pan troszeczkę w tyle. Takie kapsuły już od dawna są w Szczecinku. Pozdrawiam. 16:46, 23.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA