Zamknij
REKLAMA

W SP 5 powstaje Oddział Mistrzostwa Sportowego.

13:21, 15.11.2019 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

List dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku

Szanowni Państwo…

 … już niebawem, bo za kilka miesięcy, Państwa dzieci rozpoczną kolejny etap edukacyjny  i od 1 września 2020 roku będą uczniami klas 4 lub będą kontynuowały naukę w klasach 5 i 6 drugiego etapu edukacyjnego w zreformowanej polskiej szkole. Wielu z Państwa, widząc uzdolnienia i predyspozycje sportowe dzieci, decyduje się na posłanie swoich pociech do tzw. klas sportowych, aby w takich oddziałach rozwijały One swoje pasje w różnych dyscyplinach sportowych. Dlatego zwracam się do Państwa i Państwa dzieci z propozycją, którą mam głęboką nadzieję, Państwa zainteresuje.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dużej części środowiska szkolnego i sportowego naszego miasta i regionu, chce otworzyć od 1 września 2020 roku Oddziały Mistrzostwa Sportowego, na poziomie klas 4, 5 oraz 6. Oddziały Mistrzostwa Sportowego będą ukierunkowane na piłkę nożną chłopców oraz piłkę siatkową dziewcząt i chłopców, a wszystko to w ścisłej współpracy z klubami sportowymi – UKS Akademia Piłkarska Szczecinek oraz MKS „Gryf” Szczecinek.

Oddziały Mistrzostwa Sportowego są jednostkami organizacyjno – sportowymi z pięciokrotnie wyższą subwencją oświatową na jednego ucznia, niż finansowanie uczniów w klasach sportowych. Fakt ten daje bardzo duże możliwości organizacyjne, ale stawia również bardzo wysokie wymagania w stosunku do organizatorów kształcenia i samych beneficjentów.

Celem nadrzędnym powołania Oddziałów Mistrzostwa Sportowego jest profesjonalizacja procesu kształcenia sportowego, w którym nie zapomnimy o kształceniu ogólnym, o psychofizycznym rozwoju młodego człowieka, o kształtowaniu charakteru, o pomocy w strategicznym planowaniu przyszłości Państwa dzieci w obszarze szeroko rozumianej kultury fizycznej w różnych jej aspektach i dziedzinach oraz o umiejętnym i profesjonalnym pokierowaniu jego zainteresowaniami, talentem i marzeniami.

Sport w postaci rekreacji jest bardzo ważny, ale uważam, że nadszedł czas, aby rozdzielić masowość i rekreację od wstępnego profesjonalizmu w danej dyscyplinie sportu, dając przez to większe możliwości spełnienia sportowych marzeń oraz osiągnięcie zamierzonych celów. Te marzenia i cele możemy osiągnąć tylko poprzez wspólne działania w tworzeniu i prowadzeniu Oddziałów Mistrzostwa Sportowego.

Oczywiście Oddziały Mistrzostwa Sportowego nie są dedykowane dla wszystkich, którzy chcą tylko rekreacyjnie uprawiać daną dyscyplinę sportową. Już na etapie rekrutacji nastąpi wstępna i profesjonalna selekcja w postaci testów sprawnościowo – wydolnościowych, rozmowy kwalifikacyjnej oraz weryfikacji ocen końcowych na świadectwie szkolnym. (szczegóły dotyczące rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowe szkoły – www.sp5.szczecinek.pl, na przełomie lutego/marca 2020 roku).

Co szkoła i kluby zaoferują w ramach kształcenia w Oddziałach Mistrzostwa Sportowego:

Organizacja procesu kształcenia sportowego i  kadra dydaktyczna

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna i  trenerska

- doskonała baza sportowa

- stała opieka lekarza sportowego

- odnowa biologiczna

- 20 godzin w tygodniu zajęć sportowych (łącznie z klubem – treningi, sparingi, turnieje, liga)

- do 20 uczniów w  Oddziale Mistrzostwa Sportowego

- opieka specjalistów wspierających rozwój młodego sportowca

Dydaktyka

- znakomite warunki nauczania

- plan lekcyjny dostosowany do potrzeb uczniów/sportowców i wytycznych klubów

- wszystkie sale dydaktyczne multimedialne

- nauka dwóch języków obcych – j. angielski, j. niemiecki

- rzetelnie realizowane podstawy programowe ze wszystkich nauczanych przedmiotów

- zajęcia teoretyczne z danej dyscypliny sportowej (m.in. historia, style i systemy gry, taktyka, proces treningowy, trening mentalny, praca z psychologiem)

- zajęcia teoretyczne przygotowujące do pracy trenerskiej, sędziowskiej i menadżerskiej (w starszych klasach szersze spektrum zagadnienia)

- zajęcia o zdrowym stylu życia i zdrowym żywieniu sportowca

- w miarę potrzeb zindywidualizowany proces nauczania zawodników

- prace domowe odrabiane w szkole pod opieką  nauczyciela

- kompleksowy rozwój w sportach uzupełniających

- w razie potrzeb uczniów/zawodników sala/pomieszczenie do odpoczynku, wyciszenia, nauki

Rozwój społeczny

- uczestnictwo w turystyce krajoznawczej  (m.in. wycieczki, rajdy rowerowe, spływy kajakowe)

- uczestnictwo/kibicowanie w meczach ligowych różnego szczebla ( m.in. polska ekstraklasa) oraz w meczach reprezentacji polski w różnych kategoriach wiekowych w tym pierwszej reprezentacji polski

- spotkania ze znanymi sportowcami osobami zrządzającymi i prowadzącymi różne instytucje sportowe (kluby sportowe, stowarzyszenia, ośrodki sportowe)

Ponadto

- darmowe obowiązkowe dwa obozy sportowe: letni i zimowy

- darmowy codzienny obiad w stówce szkolne

Proszę Nam zaufać. Dajmy naszym dzieciom szansę rozwoju na wyższym poziomie sportowo – organizacyjnym. Zróbmy wspólnie wszystko, aby spróbować zrealizować marzenia Państwa dziecka.

Powołanie i kształcenie w Oddziałach Mistrzostwa Sportowego to pierwszy krok. Jeśli Państwo skorzystają z naszej oferty i wspólnie sprostamy wszystkim wymaganiom w aspekcie sportowym i organizacyjnym, to w Szczecinku, na bazie Oddziałów Mistrzostwa Sportowego, w niedalekiej przyszłości może powstać Szkoła Mistrzostwa Sportowego,  której Państwa dzieci, mam nadzieję będą uczniami.

Zapraszam Państwa również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.sp5.szczecinek.pl oraz mediów społecznościowych, gdzie będą Państwo mogli  poznać szkołę i jej działania w zakresie dydaktyczno – profilaktyczno – wychowawczym oraz organizacyjnym.

Spróbuj, przyjdź, sprawdź, oceń.

Do zobaczenia!

 Wszelkie informacje udzielają:

 - Szkoła Podstawowa nr 5  w Szczecinku, ul. Wiatraczna 5 -  tel. (094)3740707  lub Rafał Stasik – Dyrektor Szkoły – tel.604 469 752,

- UKS Akademia Piłkarska  Szczecinek, ul. Marszałka Piłsudskiego 3 - koordynator Jakub Śpiegowski – tel.. 502 678 533,

- MKS „Gryf” Szczecinek, ul. 1 Maja 22 – wiceprezes Radosław Szczuko - tel. 530 490 549

 Z  przyjemnością Państwa informuję, że Patronat nad omawianym przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym objął Burmistrz Miasta Szczecinek Pan Daniel Rak.

Z wyrazami szacunku

Rafał Stasik

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Ciekawa propozycja, tego jeszcze nie było w Szczecinku. Powodzenia 18:42, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YaycoYayco

0 0

Pożyjemy, zobaczymy.? 14:06, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cfrtyuk,cfrtyuk,

0 0

Projekt ma sens tylko w tedy gdy ,po podstawówce będzie kontynuowany w średniej szkole .A klasa sportowa która była w "Ekonomiku" z piłki nożnej już nie istnieje jest w "Rolniczaku' ,ale tam jest garstka lekkoatletów. 08:52, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DorDor

0 0

Do Pana cfrtyuk, całkowicie masz rację , ale prawdopodobnie Ci najzdolniejsi zostaną wyłapani przez lepsze kluby sportowe, w tym przypadku w piłce nożnej poprzez Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin itp. Dziecko kończąc 8 klasę , już jest dojrzałe i może podjąć naukę po za domem. Dzięki temu jest duża szansa, że szkoła jak i szkółka, która rozwinęła zawodnika będzie miała jakieś profity w przyszłości. Nie oszukujmy się, żaden klub, w naszej okolicy nie jest wstanie dać rozwój uzdolnionemu 16 latkowi, jak wspomniałem najbliżej jest to Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Kotwica Kołobrzeg. Po to muszą powstać takie klasy , żeby w przyszłości można byłoby takich wyjątkowych adeptów wysłać gdzieś dalej , do lepszych klubów , gdzie będzie rywalizował z lepszymi od siebie. 11:12, 20.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kolokolo

0 0

Rozumiem ze sens jest taki żeby szkolić dla innych...dopóki w Szczecinku nie będzie co najmniej 3 ligi to wszyscy pouciekają.Dla większości skoro jak ktoś zauważył nie będzie klasy w szkole średniej etap skończy się na podstawówce..O ile w piłce nożnej to może się udać (powstanie klasy) tak w siatkówce będzie bardzo ciężko żeby coś takiego powstało.. 11:30, 23.11.2019


REKLAMA
REKLAMA