Zamknij
REKLAMA

Korona została w Szczecinku - mamy Królową

07.35, 13.11.2019 br
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę (9.11) odbyły się drugie Zawody Służb Mundurowych oraz Zawody Okręgu Zachodniopomorskiego o tytuł Króla Kurkowego. Organizatorem było Szczecineckie Bractwo Kurkowe. Zawody odbyły się na Strzelnicy Miejskiej przy ul. Szczecińskiej w Szczecinku. Zawody upamiętniały również 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło więc symboli narodowych.

Tego dnia na strzelnicy rozegrano szereg zawodów strzeleckich. Odbyły się zawody dla młodzieży, zawody służb mundurowych oraz bractw kurkowych z okręgu zachodniopomorskiego. Okręg zachodniopomorskim, w którym zrzeszone jest szczecineckie bractwo, jest najmniejszym w Polsce i skupia trzy bractwa ze Szczecinka, Wolina i Gryfina. Na sobotnich zawodach stawiły się tylko dwa bractwa.

Młodzież rywalizowała w konkurencji „pojedynek strzelecki” w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców, którzy starowali w dwuosobowych drużynach.

Wyniki:

1. Kasia Obuchowska - Prywatne L.O.

2. Julia Kociszewska - I L.O. im ks. Elżbiety

3. Amelia Łodzińska – Z.S. w Białym Borze

Chłopcy:

1. Prywatne L.O.

2. Prywatne L.O.

3. Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 7

Kolejnymi zawodnikami, którzy stanęli na strzelnicy do zawodów były służby mundurowe. Stratowali oni w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był tzw. „karabin sportowy”, gdzie oddawało się 10 strzałów leżąc. Do konkurencji stanęło 8 trzyosobowych drużyn. Konkurencję wygrał KBS Wolin, kolejnym był SzBK Szczecinek, a na trzecim miejscu uplasowała się Straż Miejska.

Drugą rywalizacją był pojedynek strzelecki. Podobnie jak poprzednio do walki stanęło 8 drużyn. W zawodach udział brali przedstawiciele służby więziennej, funkcjonariusze policji, pogotowia ratunkowego i straży miejskiej. Tym razem zespoły były dwuosobowe. Najlepsi okazali się znowu KBS Wolin, za nimi SzBK Szczecinek, a na trzecim miejsce zajęła drużyna składająca się z ratowników medycznych szczecineckiego szpitala.

Ostatnie zawody były już dedykowane wyłącznie dla członków Bractw Kurkowych. Tego dnia rozegrano zawody o tytuł Mistrza Okręgu, oraz o tytuł Króla Kurkowego.

Mistrzynią Okręgu została Monika Rybczyńska z KBS Wolin, drugi był Leszek Branicki również z KBS Wolin. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Drewnowski z SzBK Szczecinek

Królem Bractwa Kurkowego, a dokładnie Królową została – Krystyna Masiukiewicz z SzBK Szczecinek. To bardzo dobra informacja, ponieważ korona została w Szczecinku (poprzednim królem Był Wiktor Dembski).

W tej rywalizacji wyłaniają się również dwaj rycerze. Od lat uhonorowani tym tytułem są strzelcy, którzy wykonali ostatni strzał przed strzałem zwycięskim oraz zawodnik oddający strzał po królu. Pierwszym rycerzem został – Czesław Szyszko SZBK Szczecinek , a drugim Roman Kuśnierek.

Zarówno w czasie trwania zawodów oraz w trakcie biesiady nie zabrakło pieśni patriotycznych i rozmów o tematyce historycznej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

zojazoja

2 0

"Gratulacje" autorce za artykuł. Chłopcy nie zasłużyli na podanie ich nazwisk.
Żenujący brak profesionalizmu. 08:52, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Królowa Szczecinka ❤Królowa Szczecinka ❤

2 0

Och, a już myślałam, że napiszą o mnie. 16:38, 01.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%